Розпочалася перша хвиля укладення договорів між Національною службою охорони здоров’я і закладами “первинки”

0

На сайті Національної служби здоров’я України опубліковано перше оголошення про укладення договорів між НСЗУ та закладами охорони здоров’я. Уже з липня заклади, які виконали всі умови та підписали такі угоди, отримуватимуть фінансування за новим механізмом.

НСЗУ почала підписувати договори із закладами первинки

НСЗУ почала підписувати договори із закладами первинки

Порядок укладення договору НСЗУ із закладами, а також його типову форму Кабмін ухвалив 25 квітня.

Одна з важливих передумов роботи медзакладів зі Службою — підключення до електронної системи охорони здоров’я. У системі мають бути всі місця надання медичної допомоги, уповноважені особи та медпрацівники, які будуть залучені до виконання договору. Документообіг між НСЗУ і закладами відбуватиметься в електронній формі.

Усі вимоги до закладів надання первинної допомоги ухвалені окремою постановою. Зокрема, заклад має бути устаткований відповідно до табеля оснащення, мати ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики тощо, — зауважують у МОЗ.

Порядок визначає список документів, які заклад повинен подати до НСЗУ, а також терміни, впродовж яких Служба прийматиме або відхилятиме заяву закладу на підписання договору.

Так, заклад, який готовий вступити в реформу з 1 липня, має підписати договір не пізніше 5 червня 2018 року або не пізніше 15 серпня при вступі в реформу з 1 жовтня.

Заклад може укласти договір з Національною службою здоров’я тільки за умови, що всі інші заклади первинної допомоги міста, району або ОТГ (в межах одного бюджету) також підписали договір.

Також у Міністерстві охорони здоров’я нагадують, що НСЗУ буде оплачувати послуги закладів з надання первинної допомоги за принципом капітації.

Капітація – це механізм оплати медичних послуг, коли заклад отримує встановлену суму за кожного пацієнта, незалежно від того, чи звертається він за медпослугами. Капітація оплачується не з кишені пацієнта, а із загальних податків, які він сплатив у державний бюджет, — пояснюють у МОЗ.

Базовий тариф за пацієнта, який підписав декларацію з лікарем, складає 370 грн. До базового тарифу застосовуються вікові коефіцієнти.

Для дитини віком до 5 років — коефіцієнт 4, тобто оплата педіатру складатиме 1480 грн за дитину в рік.

Для дітей віком від 6 до 17 років визначено коефіцієнт 2,2 — 814 грн.

Для дорослих від 18 до 39 років — коефіцієнт 1 (370 грн).

Для дорослих від 40 до 64 років — коефіцієнт 1,2 (444 грн), а для людей віком понад 65 років — коефіцієнт 2 (740 грн).

До кінця 2018 року заклади первинної медичної допомоги, які почнуть фінансуватися за договором із Національною службою здоров’я, також отримуватимуть по 240 грн за умовного пацієнта, який теоретично проживає на території обслуговування закладу, але ще не уклав декларацію про вибір лікаря. При цьому від загальної кількості таких пацієнтів щомісячно будуть вираховуватися люди, які вже підписали декларації із лікарями .

Коментувати
25 листопада 2020
24 листопада 2020
23 листопада 2020
20 листопада 2020
19 листопада 2020
18 листопада 2020
17 листопада 2020