Сайти замісної терапії Сумщини отримали кейс-менеджерів

0

У травні на шести сайтах замісної підтримувальної терапії Сумщини з’явилися соціальні працівники (кейс-менеджери) від громадської організації “Клуб “Шанс”.

Сайти замісної терапії Сумщини отримали кейс-менеджерів

Завдання фахівців організації — безкоштовно надавати послуги психосоціального супроводу 250 людям, які отримують ЗПТ в області, допомагати вирішувати медичні, психологічні, соціальні, юридичні питання клієнтів, формувати прихильність до лікування ВІЛ і сприяти зниженню вірусного навантаження тощо.

Окрім цього, кейс-менеджери індивідуально консультують клієнтів і членів їх родин, надають інформацію про програму замісної терапії та наявність вільних курсів.

Таким чином, після кількох місяців перерви, фахівці “Клуб “Шанс” з’явилися на сайтах ЗПТ в:

— КНП Сумської обласної ради “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань”;

— КНП “Шосткинська центральна районна лікарня” Шосткинської міської ради;

— КНП “Лебединська центральна районна лікарня ім. лікаря К.О.Зільберника”;

— КНП Охтирської міської ради “Охтирська центральна районна лікарня” Охтирської міської ради”

— КНП Сумської обласної ради “Обласна клінічна спеціалізована лікарня”

— КНП  Конотопської міської ради “Конотопська центральна районна лікарня ім. академіка Михайла Давидова”.

Діяльність здійснюється в рамках напряму “Психосоціальний супровід пацієнтів замісної підтримувальної терапії (ЗПТ)”, який реалізується за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я”.

Довідково: Замісна підтримувальна терапія — метод допомоги наркозалежним людям, які вживають опіати. ЗПТ вважається одним з найбільш успішних у світі методів лікування наркозалежності. Під час замісної терапії лікарі призначають медикаменти, які допомагають уникнути синдрому відміни (ломки) та відмовитися від вживання нелегальних (вуличних) наркотиків і загалом поліпшити стан здоров’я.

Лікування опіоїдної залежності препаратами замісної підтримувальної терапії поєднує застосування ліків та психосоціальної підтримки. Ліки знімають стан відміни, забезпечують контроль або усувають потяг чи блокують ейфорійний ефект подальшого вживання опіоїдів. Психосоціальна підтримка допомагає покращити якість життя. Допомога може варіювати від найпростіших заходів, таких як надання психологічної підтримки, супровід до лікувального закладу, сприяння в працевлаштуванні, до складних, наприклад структурована психотерапія.

Коментувати
11 червня 2021
10 червня 2021
09 червня 2021
08 червня 2021
07 червня 2021
04 червня 2021