Що українцям потрібно знати про рак простати

0

Рак передміхурової залози – онкологічне захворювання, яке виникає у простаті. Це невелика залоза у чоловіків у формі волоського горіха, яка виробляє сім’ян рідину.

Що потрібно знати про рак простати

Хто в групі ризику?

Достеменно причини захворювання невідомі. Найпоширенішим фактором ризику є вік. Чим старший чоловік, тим більша ймовірність захворіти на рак простати.

Певну роль у розвитку раку передміхурової залози відіграє ожиріння, малорухливий спосіб життя, запальні захворювання передміхурової залози, куріння, вживання алкоголю, робота на шкідливому виробництві.

Які симптоми раку простати?

Найчастіше рак простати проходить безсимптомно та повільно – в цьому його небезпека. Сигналом звернутись до свого сімейного лікаря повинні стати будь-які проблеми з сечовипусканням, біль у спині, стегні або тазі.

Як діагностувати рак простати?

Найперший помічник і порадник при погіршенні здоров’я — ваш сімейний лікар.

Якщо є вищезгадані симптоми, або вам 55 років і більше, або у вашій родині були випадки раку простати – зверніться до лікаря первинної медичної допомоги. На час воєнного стану наявність декларації не обов’язкова. Лікар оцінить ваш стан здоров’я і за потреби направить на аналізи та обстеження або до лікаря-уролога.

Рак простати діагностують за допомогою таких досліджень:

– аналіз крові на простат-специфічний антиген (ПСА)

– пальцеве ректальне дослідження

– сканування МРТ

– біопсія

Усі дослідження та консультації лікарів-спеціалістів з направленням – безоплатні.

Пам’ятайте, при ранній діагностиці рак простати добре піддається лікуванню.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022