Що робити, якщо на оці з’явився “ячмінь”

0

Розмаїття альтернативних методів лікування, у які досі вірять чимало людей, дійсно вражає. Але схоже, ячмінь є лідером у цьому сумнівному рейтингу. В інтернеті можна натрапити на чимало порад щодо його “лікування”: потерти обручкою, плюнути в око, показати дулю, перев’язати пальці нитками чи навіть прикласти коров’ячий кізяк😓

Що робити, якщо на оці з’явився “ячмінь”

МОЗ розповідає, що дійсно варто робити і чого точно не можна, якщо з’явився ячмінь.

Що таке ячмінь? Певно, ви не раз могли бачити його на оці — це червоне утворення, наповнене гноєм. Ячмінь є гнійним гострим запаленням сальної залози або волосяної частини вій, що виникає внаслідок інфікування бактеріями, найчастіше стафілококом.

Він може бути також водянистим, але не має впливати на зір. Ячмінь рідко призводить до серйозних наслідків, але до того, як зникне, може завдавати болю.

Що робити, якщо з’явився ячмінь:

▪️ Аби зменшити запалення, прикладіть до ока на 5-10 хвилин м’яку тканину, зволожену теплою водою. Таку процедуру можна повторювати 3-4 рази на день.

▪️ Щоб зменшити біль, можна випити ібупрофен або парацетамол.

▪️ Не варто вдягати контактні лінзи та фарбувати очі, доки ячмінь не мине.

▪️ У жодному разі не намагайтеся самостійно позбутися його механічно. Так можна занести інфекцію.

Зазвичай ячмінь минає самостійно протягом тижня або двох. Але є випадки, коли необхідно звертатися до лікаря:

▪️ Якщо виникає сильний біль та набряк

▪️ Якщо ячмінь не минає протягом кількох тижнів

▪️ Якщо порушується зір

Появі ячменю не завжди можна запобігти. Але існують базові правила, які зменшать ризик його появи.

▪️ Не торкайтеся очей та не одягайте лінзи брудними руками.

▪️ Обов’язково змивайте макіяж перед сном. Регулярно дбайте про чистоту своїх повік та вій.

▪️ Не використовуйте косметику, у якої минув термін придатності.

▪️ Не користуйтеся одними рушниками та спільною косметикою із людьми, які мають ячмінь.

Немає жодних підстав вірити в те, що ячмінь мине, якщо потерти око каблучкою, показати дулю або сходити до ворожки. У когось може існувати хибне враження, що це дійсно ефективні методи лікування. Але насправді ячмінь минає не завдяки їхньому застосуванню. Він просто минає сам.

Вкотре нагадаємо, що народна медицина — практики цілителів, екстрасенсів чи ворожок — не мають наукового обґрунтування. Минулого року Уряд також схвалив законопроект Міністерство охорони здоров’я України про скасування видачі спеціальних дозволів на заняття народною медициною. Але Верховна Рада не спромоглась за нього проголосувати. Від того часу, МОЗ України перестав видавати ліцензії на “нетрадиційну медицину”.

Медичні заклади можуть використовувати міжнародні протоколи, аби пацієнти отримували лише якісні медичні послуги, не ризикували своїм здоров’ям та не витрачали кошти на недієві методи лікування.

Коментувати

14 листопада 2019
13 листопада 2019
12 листопада 2019