Що робити, якщо в організмі підвищений рівень холестерину

0

 У будь-якій незрозумілій ситуації незмінною лишається одна річ — завжди треба піклуватися про здоров’я.

Що робити, якщо в організмі підвищений рівень холестерину

Що робити, якщо в організмі підвищений рівень холестерину? Є два основних способи його зменшити:

– Дієта + висока фізична активність;

– Ліки, серед яких, головним чином, це статини — засоби, що впливають на синтез холестерину. 85-90% холестерину, що є в нашому тілі, ми не споживаємо з їжею, його утворює печінка.

Розпочинати прийом статинів слід за призначенням лікаря. Їх приймають щодня. Якщо раз пропустили прийом, то компенсувати наступного дня двома таблетками не треба.

Ці ліки приймають тривало (роками), і припиняють лише за порадою лікаря. Потреба у лікуванні статинами може зникнути, якщо вдається наблизитись до здорового способу життя — кинути курити чи зловживати алкоголем, покращити дієту, нормалізувати вагу та суттєво збільшити рівень фізичної активності.

Лікар може призначити статини: 

Якщо ризик серцево-судинних катастроф (інфаркту, інсульту, смерті від судинних хвороб) у найближчі 10 років перевищує 7,5%. Цей ризик оцінюють на основі віку, статі, раси, лікування, наявності цукрового діабету чи шкідливих звичок (куріння), рівня кров’яного тиску та холестерину. Пройти тест можна тут: https://goo.gl/XjC49y

Якщо у вас дуже високий рівень ліпопротеїнів низької щільності (“поганого” холестерину) — 4,9 ммоль/л чи вище. Оптимальний його рівень становить менше за 2,6 ммоль/л.

Якщо у вас вже є захворювання, що пов’язані з атеросклерозом (ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарду, ішемічний інсульт, звуження артерій ніг тощо).

Якщо ви маєте фактори ризику — куріння, цукровий діабет, рівень “поганого” холестерину — 1,8-4,9 ммоль/л, звуження судин, гіпертонія, вік 40-75 років.

Статини є безпечними, і побічні ефекти при їхньому прийомі спостерігаються дуже рідко. У поодиноких випадках можуть виникати — нудота чи діарея, біль в м’язах, сплутаність думок, погіршення пам’яті, порушення роботи печінки чи підвищення рівня цукру.

Деякі із побічних ефектів зникають при переході на інший статин, а щодо деяких немає впевненості, що це — саме ефект статинів. Лікар може замінити статини іншими препаратами для зниження холестерину.

Тож якщо ще не встигли зробити аналіз на визначення холестерину — зробіть це неодмінно! Дорослим треба робити це кожні 4-6 років. Перевіряти цей показник варто значно частіше, якщо ви в групі ризику (до прикладу, маєте сімейну історію серцево-судинних захворювань, надмірну вагу чи діабет).

Що допоможе вашому холестерину залишатись в нормі?

Здоровий індекс маси тіла (до 25) та адекватний обхват талії (до 80 см для жінок, до 94 см в чоловіків). Ось тут можна порахувати індекс маси тіла.

Щоденна фізична активність. Ходити, бігати, присідати, відтискатися і підтягуватися, танцювати, ходити в тренажерний зал і басейн.

Здорове харчування, основа якого становлять:

– цільнозернові злаки, овочі, фрукти, рослинні олії, бобові і горіхи
– корисні жири: горіхи, насіння, оливкова та ріпакова олія, скумбрія, оселедець.
– клітковина, клітковина, клітковина. Вона знижує рівень холестерину та цукру в крові і навіть лікує наші харчові звички. Яблука, гарбуз, корінь селери, вівсянка, нут, сочевиця.

Солодощів, ковбасних виробів, шкідливих жирів, копченостей і алкоголю — зовсім мало і не щодня.

Відмова від куріння і алкоголю

Якщо холестерин не в нормі, то передусім лікар має порадити зміни у способі життя. Прийом статинів може бути рекомендовано, якщо ці заходи не допомагають. Краще контролюйте свій рівень холестерину регулярно, щоби він потім не контролював ваше життя.

Коментувати

16 серпня 2019
15 серпня 2019
14 серпня 2019