Що робити, якщо випадково вколовся використаною голкою шприца

0

Весна — сезон прибирання прибудинкових територій, громадського прибирання вулиць, берегів річок, озер і парків. Розповідаємо, що робити у випадку, якщо ви випадково вкололися голкою шприца під час весняної толоки.

Що робити, якщо випадково вколовся використаною голкою шприца

Підготовка до прибирання:

– надягайте гумові рукавички;

– намагайтеся використовувати спеціальні пристосування для збирання сміття (палиця зі шпичаком);

– зібране сміття складайте у міцний поліетиленовий пакет;

– продумайте одяг — вдягніть речі, які максимально закриють шкіру, не обирайте взуття з тонкою підошвою, яку можуть проколоти гострі предмети.

Якщо ви побачили шприц серед сміття, обережно візьміть його та перемістіть у міцний пакет (попередньо переконайтеся у цілісності останнього).

Якщо ви випадково вкололися голкою:

– не панікуйте — адже ймовірність зараження вірусними гепатитами та ВІЛ унаслідок однократного випадкового уколу навіть зараженою голкою незначна (1,8% для ВГC; 0,23% для ВІЛ, 23–62% для ВГB);

– не стискайте, не тріть пошкоджене місце, не вичавлюйте і не відсмоктуйте кров із рани;

– не використовуйте розчин етилового спирту, йод, перекис водню;

– промийте місце контакту водою з милом;

– тримайте поранену поверхню під струменем проточної води кілька хвилин або поки кровотеча не припиниться;

– якщо відсутня проточна вода, обробіть ушкоджене місце дезінфікувальним гелем або розчином для миття рук;

Після обробки місця поранення зверніться протягом 72 годин (бажано якомога швидше) до КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально-небезпечних захворювань”. Його адреса: Білопільський Шлях, 22. Там вам запропонують протестуватися на ВІЛ, оцінять ризик інфікування та, за потреби, запропонують ефективну постконтактну профілактику.

– Людям, які не мають щеплення проти вірусного гепатиту B (ВГB) або не знають про його ефективність, рекомендовано звернутися до сімейного лікаря або лікаря-інфекціоніста щодо розгляду питання доцільності вакцинації проти ВГВ, схему якої визначить лікар.

Не зберігайте у себе шприц/голку, якою вкололися, оскільки тестування голок та інших гострих інструментів не рекомендовано через неінформативність результатів та інтерпретації даних.

Коментувати
12 квітня 2021
09 квітня 2021
08 квітня 2021
07 квітня 2021