Що треба знати про правець: розповідає Уляна Супрун

0

Вакцинуватися проти правця потрібно всім, адже це єдиний спосіб запобігти хворобі. Тим паче, що ризики інфікуватися влітку дуже зростають.

Що треба знати про правець: розповідає Уляна Супрун

Правцем можна інфікуватися, коли спори бактерій, що викликають хворобу, потраплять у рану або поріз, через укус тварини або через порізи гострими предметами та уламками деревини. Найчастіше ці бактерії живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.

Симптоми можуть з’явитися з 3 по 21 день після зараження. Це можуть бути спазми м’язів обличчя, зокрема — стиснення щелеп, “витріщання” очей, м’язові спазми (часто в шлунку), судоми м’язів спини, болісна напруга у всьому тілі, проблеми з ковтанням, ускладнення дихання, головний біль, лихоманка та надмірне потовиділення, зміна тиску і прискорене серцебиття.

Якщо людина не отримає медичної допомоги, ймовірність смерті від правця майже стовідсоткова. Тому при появі перших симптомів хвороби потрібно негайно звернутися до лікаря. Навіть з медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі — від 10 до 70%. Здебільшого це залежить від лікування, віку людини та її стану здоров’я.

За Календарем профілактичних щеплень, діти від правця мають бути щеплені у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років та 16 років. Надалі потрібно ревакцинуватися від хвороби кожні 10 років. Бо приблизно на такий час щеплення формує імунітет до хвороби. Безоплатно вакцинуватися від правця можуть і діти, і дорослі.

Якщо ви перехворіли на правець, вакцинуватися все одно необхідно. Після цієї хвороби імунітет швидко минає і є ймовірність повторного зараження.

Досі є люди, які вірять в те, що вакцини не працюють, а власний імунітет може захистити від усіх хвороб. Потрібно лише перехворіти. Науці давно відомо, що це не так.

Список вакцин, які закуповує держава та їхній залишок по регіонах.

Про вакцини, які закуповує МОЗ України.

Поширені міфи про вакцинацію.

Коментувати

14 листопада 2019
13 листопада 2019
12 листопада 2019