Що знімають сумські фотографи: розповідає Герман Крігер

0

“Трибуна” продовжує рубрику “Що знімають сумські фотографи”. У матеріалах ми знайомимо сумчан з місцевими фотографами, технікою, знімками та жанрами, в яких працюють митці.  

Сьогодні ми покажемо вам роботи Германа Крігера.

Фотограф Герман Кригер

Я почав фотографувати ще в школі, коли отримав свій перший телефон з камерою. Це був Sony Ericsson k810i. У нього була нереально крута камера з різними наворотами. Я знімав те, що коїлося навколо: моїх бунтівних однокласників, які зривали уроки, різні занедбані місця типу Хімпрому та взагалі все, що було навколо. Через багато років це переросло в мій основний стиль фотожанру – Streetphotography. Проте, після телефону, я почав знімати на плівку – старенький Зеніт ЕТ. Продовжувалося це декілька років, але якихось успіхів я в цьому не досягнув, тому з теплими почуттями залишив плівку позаду.

Зараз я знімаю на Canon 100D та об’єктив Canon 24mm f/2.8. Свою першу нормальну камеру я вибирав довго. Хотів щось компактне, але справне. Тому мій вибір пав на найменшу в світі напівпрофесійну дзеркальну камеру та найменший об’єктив “блінчик”. Наразі жодного разу не пожалкував, хоча порівняно з іншими камерами вона виглядає трохи іграшковою. Ця камера завжди зі мною, бо цього потребує мій жанр та робота.

Як я говорив вище – знімаю у жанрі Streetphotography та у репортажному стилі, бо працюю журналістом. Стрітфотографія в Україні – це такий собі андерграундний жанр. Він більше розвинений на заході, ніж по нашу сторону Європи. Головне правило цього жанру – автор не втручається в події, а лише фіксує моменти, збіг кольорів, людей, текстур, дій, світла та тіней. Взагалі, цей жанр дуже гнучкий, як я вважаю, і багато що можна назвати стрітфотографією. Проте, я базуюся на чотирьох «стовпах»: світло/тінь, колір, людина та сюжет. “Візуальна особливість повсякденності” – так я характеризую свою фотографію. Але, як і будь-який інший свідомий фотограф, я не ховаюся тільки за одним жанром чи стилем. Працюю над декількома проектами/серіями фотографій. Іноді займаюся комерцією, знімаю портрети та рідко лавсторі. Не дуже полюбляю комерцію та суху студійну зйомку. Мені безкрайні вулиці подавай.

Про кого ще з сумських фотографів ви б хотіли більше дізнатися? Надсилайте посилання в коментарі і ми зробимо добірку її/його фото.

Коментувати
24 січня 2020
23 січня 2020