Шкода від спалювання сухої рослинності: детально від еколога

0

Спалювання рослин призводить до забруднення повітря. Сам дим дуже шкідливо впливає на здоров’я людей, а особливо дітей та людей поважного віку. Токсини, які виділяються під час горіння рослин та сміття, провокують виникнення різних хвороб, зокрема дихальної системи, та навіть можуть викликати онкологічні захворювання. Еколог Єлізавета Черниш розповідає, чому краще компостувати листя, а не палити. 

Шкода від спалювання сухої рослинності: детально від еколога

Найбільш лояльним по відношенню до навколишнього середовища є компостування опалого листя – безпечний спосіб переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю.

Про це наголосила докторка технічних наук, доцентка кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ Єлізавета Черниш під час брифінгу в Сумській міській раді.

Компостування є природним видом перебігу органічних речовин, який допомагає зменшити щільність грунту та ерозію. Коли листя компостується разом з рештками трави, які містять азот, кінцевий продукт є дуже цінним органічним добривом, – сказала Єлізавета Черниш і додала, – для тих сумчан, які є свідомими і піклуються про навколишнє середовище цей метод переробки листя і інших видів сухої рослинності є чудовою альтернативою спалюванню.

Часто спалювання сухої рослинності призводить до масштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі загорання на відкритих територіях дуже важко. Тому, надзвичайники також звертаються до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки та не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди не тільки довкіллю, а й здоров’ю та життю людей і тварин.

Свідкам порушень слід звертатись у будні дні до відділу «Служба 15–80», або безпосередньо до управління «Інспекція з благоустрою міста Суми» за номерами: 70-06-03, 70-06-05 та 70-06-06. У вихідні дні або вечірній час варто – до правоохоронних органів за номером «102».

У разі виявлення порушень складають адміністративні протоколи за статтею 152 КУпАп, що тягне за собою накладення штрафу на фізичних осіб та власників приватних домоволодінь у розмірі від 340 до 1360 грн, а для керівників підприємств, установ та організацій штраф – від 850 грн до 1700 грн.

Коментувати
12 квітня 2021
09 квітня 2021
08 квітня 2021
07 квітня 2021