До школи за місцем проживання: які документи мають подати батьки

0

Кабінет Міністрів визначив перелік документів, якими можна підтвердити місце проживання для обліку майбутніх учнів, – інформують на сайті МОН.

Уряд визначив перелік документів, якими можна буде підтвердити фактичне місце проживання дитини для включення її до реєстру дітей шкільного віку на певній території

У наступному році Міносвіти планує пов’язати механізм першочергового зарахування до першого класу за місцем проживання з обліком дітей, який ведуть на місцях.

Тобто якщо в реєстрі буде визначено, що дитина живе на певній території, то вона матиме право в першу чергу бути зарахованою до тієї школи, що закріплена за цією територією. Передбачається, що в кількох великих містах цей реєстр буде електронним і буде пропілотований механізм електронного розподілу місць в школах», – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Для цього уряд визначив 11 видів документів, які можуть підтверджувати місце проживання для включення в реєстр.

Зокрема, на сайті МОН називають такі:

  • паспорт одного з батьків;
  • довідка про реєстрацію місця проживання;
  • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • документ, що засвідчує право власності чи користування житлом;
  • акт обстеження умов проживання або будь-який інший офіційний документ, що підтверджує місце проживання.

Міністр також зазначила, що раніше порядок обліку стосувався лише дітей шкільного віку, а до обліку дошкільнят не було єдиних вимог. Тепер постанова КМУ урегульовує і питання обліку дітей дошкільного віку. Це дозволить, зокрема, краще прогнозувати та вчасно створювати потрібну кількість місць в дитячих садочках та школах.

Узагальнюючи та аналізуючи цю інформацію, на місцях краще розумітимуть перспективу на найближчі кілька років: скільки і коли місць їм треба буде додати в уже діючих закладах, чи можливо є потреба у відкритті нових тощо, – зауважила Лілія Гриневич.

Водночас вона нагадала, що залучення працівників закладів освіти до організації та ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку забороняється.

Коментувати

10 грудня 2018