До школи за місцем проживання: які документи мають подати батьки

0

Кабінет Міністрів визначив перелік документів, якими можна підтвердити місце проживання для обліку майбутніх учнів, – інформують на сайті МОН.

Уряд визначив перелік документів, якими можна буде підтвердити фактичне місце проживання дитини для включення її до реєстру дітей шкільного віку на певній території

У наступному році Міносвіти планує пов’язати механізм першочергового зарахування до першого класу за місцем проживання з обліком дітей, який ведуть на місцях.

Тобто якщо в реєстрі буде визначено, що дитина живе на певній території, то вона матиме право в першу чергу бути зарахованою до тієї школи, що закріплена за цією територією. Передбачається, що в кількох великих містах цей реєстр буде електронним і буде пропілотований механізм електронного розподілу місць в школах», – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Для цього уряд визначив 11 видів документів, які можуть підтверджувати місце проживання для включення в реєстр.

Зокрема, на сайті МОН називають такі:

  • паспорт одного з батьків;
  • довідка про реєстрацію місця проживання;
  • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • документ, що засвідчує право власності чи користування житлом;
  • акт обстеження умов проживання або будь-який інший офіційний документ, що підтверджує місце проживання.

Міністр також зазначила, що раніше порядок обліку стосувався лише дітей шкільного віку, а до обліку дошкільнят не було єдиних вимог. Тепер постанова КМУ урегульовує і питання обліку дітей дошкільного віку. Це дозволить, зокрема, краще прогнозувати та вчасно створювати потрібну кількість місць в дитячих садочках та школах.

Узагальнюючи та аналізуючи цю інформацію, на місцях краще розумітимуть перспективу на найближчі кілька років: скільки і коли місць їм треба буде додати в уже діючих закладах, чи можливо є потреба у відкритті нових тощо, – зауважила Лілія Гриневич.

Водночас вона нагадала, що залучення працівників закладів освіти до організації та ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку забороняється.

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019