Шосткинське відділення гемодіалізу отримало нову “штучну нирку”

0

Завдяки спонсорській допомозі відділення гемодіалізу Шосткинської ЦРЛ отримало п’яту “штучну нирку” для гемоадіафільтрації, вартістю 863 тис. гривень, – повідомляють на сайті Сумської ОДА.

Шосткинське відділення гемодіалізу отримало нову “штучну нирку”

Наразі працівники відділення гемодіалізу дбають про 14 хворих на хронічну ниркову недостатність і дуже задоволені, що мають п’ятий резервний апарат, адже вихід з ладу будь-якого з них життєвонебезпечно для пацієнтів.

Нагадаємо, два роки тому у Шостці навіть на було відділення гемодіалізу. Завдяки співпраці обласної і місцевої влади у грудні 2016 року таке відділення створили. Зі спільної скарбнички на це було виділено близько семи мільйонів гривень.

Відкриттям тоді відділення гемодіалізу в місті Шостка фактично стовідсотково забезпечили доступність медицини для хворих на хронічну ниркову недостатність. Раніше люди з Середино-Будського, Ямпільського та Шосткинського районів їздили до Сум, де проходили цю процедуру. Тепер вони лікуються в Шосткинській ЦРЛ.

За кілька років на Сумщині створили мережу із 7 відділень – у Глухові, Конотопі, Охтирці, Ромнах, Сумах і Шостці.

Діаліз є життєво необхідною процедурою для очищення крові, він замінює функцію нирок при нирковій недостатності. Для забезпечення життєдіяльності пацієнти повинні проходити близько 13 процедур, мінімум три рази на тиждень по 4 години гемоадіафільтрації.

Коментувати

17 червня 2019
14 червня 2019
13 червня 2019