Штрафи за цькування у школі: хто буде нести відповідальність за булінг

0

У Верховній Раді запропонували штрафувати за булінг. При цьому кошти за насильство стягуватимуть не тільки з кривдників або батьків дітей, які ображають інших. Заплатити доведеться й вчителям, які приховуватимуть такі факти. Про це йдеться на сайті “Новое время”.

У Верховній Раді пропонують штрафувати за булінг

Народні депутати зареєстрували відповідний законопроект, в якому пропонується ввести окрему статтю про булінг до Кодексу про адміністративні правопорушення.

За моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі загрожуватиме штраф у сумі від 40 до 850 гривень. Подібне стягнення очікує і на батьків кривдника, якщо він малолітній і ще не може відповідати перед законом.

За вчинення таких дій із особливою жорстокістю з відносно неповнолітнього будуть стягувати штраф від 1700 до 3400 гривень.

Також каратимуть вчителів – за приховування булінгу будуть штрафувати від 850 до 1700 гривень. Директори шкіл повинні будуть контролювати, як виконуються заходи з протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їх батьків. На своїх сайтах заклади освіти повинні відкрити доступ до правил поведінки учня у школі.

Штрафи за булінг – це  меседж для батьків.  Не можна дитину спонукати до жорстоких дій та до несприйняття людських цінностей, – заявив один із співаторів законопроекту, голова парламентського комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський.

За його словами, це буде також виховувати толерантність у дітей. Однак це тільки перший крок у планомірній протидії цькуванню як такому.

Поліція повинна контролювати вхід у школу, щоб діти не могли пронести нічого небезпечного. Також має бути готова людина на місці заступника директора школи, яка має відповідати за фізичний вплив на дітей, інформаційний та екологічний, – сказав Співаковський.

Як зазначає заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко, у світі – багатогранний досвід щодо покарання за булінг. Наприклад, у Канаді в одній із провінцій  штрафи накладають навіть на свідків цькування, які не розповіли про ці факти відповідальним особам або тим, хто може втрутитися у ситуацію.

Цими штрафами неможливо охопити усі аспекти булінгу як такого. Наприклад, важко уявити, як каратимуть дітей, які ігнорують та бойкотують їхнього однокласника, – говорить Богдан Петренко.

За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися майже 70% дітей.

Докладніше про природу булінгу і як захистити дітей від цькування у школі читайте в інтерв’ю із сумським психологом Оленою Малько.

Коментувати
28 червня 2022
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022