“Швидкі” з навігаторами і диспетчерські центри: Уляна Супрун розповіла, як зміниться система екстреної медицини

0

В Україні планують змінити систему екстреної медичної допомоги. Зокрема, Міністерство охорони здоров’я хоче оснастити всі машини швидкої допомоги GPS-навігаторами та створити диспетчерські центри. Про це повідомила очільниця МОЗ Уляна Супрун, – пише Українська правда

Фото zik.ua

Фото zik.ua

Нові алгоритми диспетчеризації включатимуть розвинуту IT-інфраструктуру. Така вже існує у Києві, Дніпропетровській, Харківській областях, а також Вінницькій та Полтавській у тестовому режимі.

Кожен автомобіть буде обладнаний GPS і диспетчер зможе знайти найближчий автомобіль і якнайшвидше направити його до травмованого або хворого пацієнта.

Бо на виклик має їхати автомобіль, який знаходиться найближче, а не той, який належить до якоїсь територіальної підстанції, – зауважила Супрун.

Крім того, планують змінити і склад бригад швидкої допомоги.

Зокрема, МОЗ хоче запровадити професії парамедиків, медичних техніків, а також навчати водіїв наданню першої медичної допомоги. Таким чином, всі працівники екстрених служб підвищать свою кваліфікацію. Міністерство також планує збільшити їм зарплату і забезпечити якісним обладнанням для роботи.

Усі, хто працює у бригадах естренної медичної допомоги (фельдшери, лікарі, водії), матимуть пройти навчання за світовими практиками. Буде введена нова система незалежного тестування.

Також планують створити мережу екстрених реагувальників.

До них увійдуть пожежники, рятувальники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, а також вчителі та соціальні працівники. Тобто ті люди, які зможуть надавати медичну допомогу одразу, коли виникає така необхідність.

У людних місцях будуть дефібрилятори і джгути. Це потрібно для того, щоб кожен, хто вміє, міг надати допомогу пацієнту одразу, не втрачаючи час на очікування бригад, – зазначила очільниця МОЗ.

Зміни у системі екстреної медичної допомоги будуть відбуватися поступово. Процес реформування, за словами очільниці МОЗ, триватиме щонайменше 5 років.

Коментувати
08 серпня 2022
05 серпня 2022
04 серпня 2022
03 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
29 липня 2022
28 липня 2022
27 липня 2022
26 липня 2022