Сімом жінкам Сумщини присвоїли звання “Мати-героїня”

0

Почесне звання отримали матері, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Серед нагороджених – три мешканки Охтирки, дві з Сум, по одній з Лебедина та Сумського району.

Сімом жінкам Сумщини присвоїли звання “Мати-героїня”

Загалом, на Сумщині почесне звання «Мати-героїня» присвоєно вже майже 3 тис. жінок, яким державою гарантовані одноразова грошова винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання (на сьогодні – це 21 020 гривень); право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми та право на пенсію за особливі заслуги перед Україною.

Довідково: Таке почесне звання в Україні присвоюється з 2004 року жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Коментувати
30 вересня 2020
29 вересня 2020