Скільки українських сімейників навчаться надавати послуги з психічного здоров’я

0

Нещодавно уряд прийняв постанову, яка передбачає впровадження нового пакету послуг «Послуги з психічного здоров’я на первинному рівні медичної допомоги». Завдяки впровадженню цього пакету та забезпеченню фінансування за контрактом НСЗУ збільшиться доступність таких послуг на первинному рівні для всіх категорій громадян.

Скільки українських сімейників навчаться надавати послуги з психічного здоров’я

Навчені за сертифікованою програмою ВООЗ сімейні лікарі будуть консультувати громадян, забезпечувати супровід та, за потреби, лікування на первинному рівні або переадресовувати до спеціалістів та запобігати розвиткові розладів психіки.

Наразі понад 600 фахівців первинної ланки вже пройшли навчання за сертифікованою ВООЗ програмою дій з подолання прогалин у сфері психічного здоров’я (‎mhGAP)‎. Заплановано, що  у 2023 році навчання пройдуть ще 3 тисячі сімейних лікарів. До завершення 2024 року спільними зусиллями партнерів близько 10 тисяч сімейних лікарів мають бути навчені за цією програмою.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час зустрічі з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ Хансом Клюге

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022