Слава Україні: Порошенко підписав закон про нове військове вітання

0

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до статутів Збройних сил України. Мова йде про введення військового вітання “Слава Україні!” – “Героям слава!”, –  передає “Слово і Діло”.

Порошенко підписав закон про військове вітання “Слава Україні”

Дисципліна не рятує від необхідності поважати професіонала, поважати патріота, поважати людину, поважати військовий колектив. Такий підхід підказує і напрямок поновлення військових статутів. Перші кроки ми вже зробили кілька тижнів тому, коли парламент підтримав пропозиції президента, прийняв закони і я його підписав зі зміни військових статутів щодо військового вітання. “Слава Україні” сьогодні природньо для кожного українського воїна і громадянина, – заявив Президент.

Відповідно до закону, в стройовому статуті ЗСУ передбачені вітання “Слава Україні!” І відповідь “Героям слава!”.

Крім того, в статуті внутрішньої служби Збройних сил України впорядкували ритуал підняття державного прапора України. Згідно з чинним законодавством при врученні бойового прапора особа вітає особовий склад з його отриманням, а військовослужбовці відповідають триразовим “Слава”. Закон передбачає, що при врученні прапора особа вітає особовий склад словами “Слава Україні!”, а військовослужбовці відповідають “Героям слава!”.

При доопрацюванні до другого читання вирішили замінити слово “товариш” словами “пан (пані)” в статуті внутрішньої служби Збройних Сил України та стройовому статуті ЗСУ.

Також ввели зміни в закон про Нацполіції, згідно з якими під час перебування поліцейських в строю на вітання керівника або старшого за спеціальним званням “Слава Україні!”. Поліцейські, що знаходяться в строю, відповідають “Героям слава!”. Те ж саме відбувається при прощанні. Закон набуде чинності на наступний день після офіційного опублікування.

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019