Слід “Момо”: чи брали участь у цій грі діти з Сумщини

0

Чим небезпечні комп’ютерні ігри, як вберегти дітей від інтернет-залежності та навчити їх проводити якомога більше часу без ґаджетів – про все це говорили в обласному прес-клубі. 

Фото tribuna.sumy

За даними правоохоронців, з початку року на Сумщині зафіксовано 4 суїциди серед неповнолітніх.

Жоден із цих випадків не пов’язаний із так званими “групами смерті” чи такими іграми, як “Момо”, – зазначив начальник ювенальної превенції ЦПД УНП у Сумській області Сергій Тарасенко.

Психологи рекомендують батькам говорити з дітьми про небезпечні та підозрілі інтернет-ігри, розповідати, що це не що інше, як провокація.

Якщо поговорити з дитиною заздалегідь про це, то вона буде знати, що батьки в курсі, а значить вони зрозуміють. Адже, якщо дорослі розбираються в комп’ютері та інтернет-іграх менше, ніж діти, то останні навряд будуть йти за порадою до батьків, бо не довірятимуть їм. Треба пояснити, що так звані ігри смерті – це маніпуляція і шантаж, що Момо – вигаданий персонаж. Також можна показати викривальні відео про це і дати зрозуміти, що у будь-який момент до вас можна звернутися і ви разом знайдете вирішення проблеми, – говорить Анна Солонар, психолог Сімейного центру психології та розвитку ГородОК.

За словами психологів, набагато більшою проблемою, ніж фейкові ігри-вбивці, є інтернет-залежність. Особливо це стосується підлітків.

Зараз дуже багато сенсорних порушень. Дітям не вистачає реальних відчуттів. Доводиться проводити з ними спеціальні заняття і вчити відчувати простір, своє тіло, запахи, звуки. Раніше таких порушень було значно менше, адже змалечку діти пізнавали навколишній світ: взяли листочок, послухали пташку і побачили, як все в природі влаштовано, – констатує Анна Солонар, психолог Сімейного центру психології та розвитку ГородОК.

Коли дитина тривалий час проводить за комп’ютерними іграми, виробляються гормони агресії та стресу. Якщо вони не переробляються нашим тілом, наприклад, під час якихось спортивних змагань, то ці гормони переробляють внутрішні органи, від цього виникають підвищена тривожність у дітей, фобії та психосоматичні захворювання, – додає Анна Лисюк, психолог Сімейного центру психології та розвитку ГородОК.

Коли діти постійно проводять час за комп’ютерними іграми, у них втрачається відчуття межі між ілюзією і реальністю. Тож батьки мають дбати про налагодження контакту дітей з реальним світом, а не “підсаджувати” їх на гаджети.

Нещодавно просто на вулиці побачила, як дитину, якій ще немає й 2 років, мама забавляє смартфоном. Малеча ще в дитячому візочку, а вже розважається грою на гаджеті. При цьому дитина вже в окулярах. Навіщо батьки дозволяють користуватися телефоном у такому віці? Так, це просто і швидко, але є купа інших розваг для дітлахів, – розповідає Анна Солонар.

Для підлітків важливим є спілкування з однолітками, якщо його не вистачає у реальному житті, вони шукають його у соцмережах. Тому, психологи радять батькам віддавати дітей в гуртки, аби вони могли якомога більше комунікувати з друзями.

Однак не потрібно тиснути на дітей і вимагати від них неймовірних результатів і досягнення нереальних вершин. Гурток має стати альтернативним дозвіллям для дитини, середовищем для спілкування і сферою особистої відповідальності, а не полем битви за олімпійські досягнення, – наголошує Анна Солонар.

Також фахівці радять не вдаватися до тотального контролю, а намагатися сформувати в дітей такий рівень усвідомлення, щоб вони самі могли визначити, з ким спілкуються, де, як і що від них вимагають інші люди.

Коментувати
19 червня 2020
18 червня 2020
17 червня 2020
16 червня 2020