Сьогодні у центрі міста сумчан тестували на ВІЛ

0

З 17:00 у центрі міста, на Покровській площі, стояла мобільна амбулаторія громадської організації “Клуб “Шанс”, в якій кожен охочий міг зробити експрес-тест на ВІЛ-інфекцію і протягом 15  хвилин дізнатися свій статус.

Сьогодні у центрі міста сумчан тестували на ВІЛ

Акція мала назву “Ліки від байдужості”. Вона пройшла до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, що традиційно відзначається у третю неділю травня.

Сьогодні у центрі міста сумчан тестували на ВІЛ

Захід організували громадська організація “Клуб “Шанс” спільно з БО «100% ЖИТТЯ». Також, варто зазначити, що сьогоднішнє тестування дало старт Європейському весняному тижню тестування #EuroTestWeek2019 , який в Україні проводиться Центром громадського здоров’я МОЗ України спільно з Альянсом громадського здоров’я.

Здоров’я – це важливо. Я не можу бути впевнена, що ніколи не контактувала з ВІЛ-позитивними людьми. Я також розумію, що на це не впливає спосіб життя, саме тому я сьогодні пройшла тест, – поділилася Віра Кулеба, учасниця акції.

Цього року Всесвітній день пам’яті присвячено посиленню боротьби за здоров’я та права пацієнтів, адже сьогодні при ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям.

Сьогодні я долучився до акції “Ліки від байдужості”, яку в Сумах провела громадська організація “Клуб “Шанс” і здав тест на ВІЛ. Я піклуюся про своє здоров’я та вважаю, що важливо регулярно проходити тестування. Також я закликаю всіх сумчан бути небайдужими до себе та своїх близьких, – говорить Денис Ревенко, регіональний представник TBpeopleukraine

Сьогодні у центрі міста сумчан тестували на ВІЛ

Навколо питання СНІДу досі існує багато міфів та стигми, а тест на ВІЛ залишається тим, чого бояться та уникають більшість українців. Ми вважаємо, що ситуацію з епідемією можуть змінити прості та доступні речі, які необхідні кожному — розуміння та небайдужість. Саме тому, основний меседж акції – “Не будьте байдужими, протестуйте себе та коханих, – говорить Андрій Букін, виконавчий директор громадської організації “Клуб “Шанс”.

Тестували небайдужих фахівець громадської організації “Клуб Шанс” Яна Марченко та Яна Дейнека, яка представляє “Клуб “Шанс” і БО БФ “Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю”. Для роботи використовували швидкі тести, а саме тестування проводили на базі мобільної амбулаторії.

Після здачі крові людина отримувала символічні “Ліки від байдужості”. Вони називаються “Bono Animo”, та мають сильну діючу речовину: толерантність, розуміння та небайдужість.

Сьогодні у центрі міста сумчан тестували на ВІЛ

Сьогодні у центрі міста сумчан тестували на ВІЛ

“Якщо у когось із протестованих сьогодні виявиться позитивний результат, то ми спільно з лікарем відділення профілактики та боротьби зі СНІДом Сумського обласного наркологічного диспансеру проконсультуємо цю людину. Потім їй потрібно буде пройти повторне тестування. За потреби, ми зможемо навіть супроводжувати цю людину особисто до медичного закладу, консуьтувати та “вести” її протягом перших місяців лікування” – розповіла Яна.

Сьогодні у центрі міста сумчан тестували на ВІЛ

Протягом трьох годин, за які відбувалась акція, свій ВІЛ-статус змогли перевірити більше 50 людей. Усі тести показали негативний результат.

Коментувати
26 лютого 2021
25 лютого 2021
24 лютого 2021
23 лютого 2021
22 лютого 2021
19 лютого 2021
18 лютого 2021