Совок вбиває медреформу: пацієнти вийшли захищати свої права на доступну та якісну медицину

0

Сьогодні, 23 липня, під стінами Конституційного Суду України відбулась акція “Совок вбиває медреформу”. Пацієнти, лікарі та активісти вийшли на захист своїх конституційних прав на доступну та якісну медицину.

Сьогодні Конституційний Суд України почав розгляд подання про конституційність Закону “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”, який є законом про медичну реформу. Тобто Суд вирішуватиме, чи закон про медичні гарантії відповідає Конституції України. Якщо його визнають неконституційним — реформу скасують.

Автори цього подання — екс-регіонали. Зараз вони хочуть поховати медреформу і повернути нас в совок. Вони роками будували корупційну систему, де існують медичні клани, радянські традиції, жахлива медицина з обладнанням з часів СРСР. В їхній системі людське життя нічого не вартує. Пацієнти у цій системі ніхто, вони лише джерело доходу. Не важливо, як буде лікуватись пацієнт, чи він виживе. Головне, щоб він заплатив, а регіонали будуть далі лицемірити, що у нас якісна та безоплатна медицина, — говорить Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя».

Закон про медичну реформу прийняли 19 жовтня 2017 року. Незважаючи на те, що процес трансформації медичної системи ще триває, пацієнти вже відчули позитивні результати. 30 мільйонів українців уклали декларації з сімейним лікарем. З них — 73% задоволені своїм сімейним лікарем відповідно до дослідження «Індекс здоров’я» за 2019 рік.

За весь час медреформи, наша лікарня не звільнила жодного медпрацівника. Реформа допомогла нам налагодити роботу лікарні — зробити її ефективною. Ми зменшили кількість ліжок, але водночас почали приймати набагато більшу кількість пологів. Медреформа — це можливість для лікарів працювати, отримувати нормальні зарплати і не просити хабарі, а надавати безоплатні послуги пацієнту, — Дмитро Говсєєв, головний лікар Київського міського пологового будинку №5.

Наразі якщо медичну реформу скасують, то незрозуміло як саме відбуватиметься повернення до попередньої системи. Також люди втратять свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, якого вони обрали. Під час пандемії COVID-19 пацієнту не буде кому подзвонити, адже сімейний лікар — перший, кому дзвонять при будь-якій підозрі.

Невідомо, як буде відбуватись фінансування лікарень, якщо Закон “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” втратить свою чинність. Що буде з 3 029 медичними закладами, які приєднались до реформованої системи. Що буде з 125 тисячами лікарями, які працюють в реформованій системі. Ми не знаємо, хто і як буде фінансувати медичну допомогу. Але точно знаємо, що це буде складний процес як для пацієнта, так і для лікаря, — говорить Інна Іваненко, виконавча директорка БФ “Пацієнти України”.

Раніше пацієнтські організації вже надсилали своє звернення до Конституційного Суду з проханням взяти до уваги думку пацієнтів про результати медичної реформи та чому її відміна є катастрофічною.

Коментувати
08 серпня 2022
05 серпня 2022
04 серпня 2022
03 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
29 липня 2022
28 липня 2022
27 липня 2022
26 липня 2022