Спалювання сухої рослинності: які штрафи чекають на сумчан

0

Щоосені Суми накриває димова завіса. Незважаючи на попередження поліції та Інспекції з благоустрою міста, деякі містяни застосовують найменш безпечний та неекологічний спосіб позбутися сухої рослинності – спалюють її. Тож жителям обласного центр вкотре нагадують про покарання, яке чекає на порушників, – пише Інформаційний портал СМР. 

Тих, хто спалюватиме суху рослинність, штрафуватимуть

Унаслідок спалювання сухої трави і листя, здоров’ю людини завдається непоправна шкода, знищуються об’єкти рослинного та тваринного світу, а у період надзвичайної пожежної небезпеки створюється загроза загоряння на прилеглих територіях.

Що стосується заходів, що вживає Інспекція з благоустрою – проводяться рейди і при виявлені таких фактів спеціалісти складають протоколи на порушників за статтею 152 Кодекс України про адміністративні правопорушення. Хотілось би з звернутися до мешканців та зазначити, щоб позбутися рослинних відходів необхідно робити компостні ями або укладати відповідні договори на вивезення таких відходів на спеціальний майданчик, – повідомив начальник управління “Інспекція з благоустрою міста Суми” СМР Руслан Голопьоров.

Посадовець акцентував на неприпустимості спалювання листя та трави, рослинних відходів і нагадав, що випалювання заборонено чинним законодавством і карається штрафами.

За таке порушення, громадяни притягуються до адміністративної відповідальності, що тягне за собою накладення штрафних санкцій у розмірі: 340 – 1360 грн. для фізичних осіб, а для юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців значно більше – 850 – 1700 гривень.

Як розповів Руслан Голопьоров, фахівцями Інспекції з благоустрою у весняний період було складено до 10 протоколів на порушників і всі вони були притягнуті до відповідальності.

Заступник командира батальйону Управління патрульної поліції в Сумській області Віктор Свистун зазначив, що несанкціонований підпал сухої рослинності особливо небезпечний тим, може перерости у пожежу, яка вже передбачає кримінальну відповідальність.

У випадку, якщо невеликий підпал переросте у масштабну пожежу та призведе до більш серйозних наслідків, то настає вже кримінальна відповідальність ст. 245 Кримінального Кодексу України. Тому звертаємося з прохання не вчиняти таких протиправних дій та запобігати виникненню пожеж в екосистемах, – додав представник правоохоронних органів.

За його словами, за 14 днів вересня зафіксовано близько 17 звернень від містян щодо пожеж на лінію “102”.

Відтак усіх небайдужих сумчан у разі виявлення самовільного випалювання сухої рослинності та підозрілих осіб, які можуть здійснювати підпал, терміново звертатися до Інспекції з благоустрою за телефоном 700–602, або повідомляти на лінію “102” та до оперативного відділу “Служба 15-80”.

Коментувати

17 червня 2019
14 червня 2019
13 червня 2019