Стало відомо, коли почнеться третя хвиля укладання договорів з НСЗУ

0

Третя хвиля укладання договорів між закладами первинної ланки надання медичної допомоги та Нацслужбою здоров’я розпочнеться наприкінці листопада – на початку грудня. Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко.

Третя хвиля відбудеться наприкінці листопада – на початку грудня

З наступного року медична реформа рухатиметься далі. Старий метод фінансування первинної ланки надання медичної допомоги через механізм субвенції не існуватиме. Медичні заклади, що не уклали договорів з НСЗУ повинні встигнути увійти у третю хвилю договорів з Нацслужбою здоров’я. Третя хвиля відбудеться наприкінці листопада – на початку грудня, щоб усі медичні заклади первинки з 1 січня 2019 могли функціонувати за новими правилами, – зазначив Петренко.

Він підкреслив, що керівництво медичних закладів, що досі не уклало договори, а також місцева влада, мають зробити значні зусилля.

Є регіони, де повільно йде процес укладення договорів. Вже зараз треба напружитися, забезпечити базові вимоги НСЗУ до закладів щодо укладення договорів. А саме: автономізувати заклади, підключитися до електронної системи охорони здоров’я (мати для цього комп’ютери та інтернет), почати працювати з укладенням декларацій та укласти договір з НСЗУ. Це для того, щоб кожен медичний заклад первинної ланки міг скористатися можливостями, – наголосив Петренко.

Він також поінформував, що за чотири місяці Національна служба здоров’я України (НСЗУ) сплатила понад 1,5 млрд грн закладам первинної медичної допомоги.

Лікарні змінили своє функціонування. Більшість лікарів первинки відчули себе основою системи охорони здоров’я. Гроші – це інструмент, що допомагають змінити поведінку надавача послуг – лікаря, медсестри і самого закладу. Зміни направлені на користь споживачів – нас з вами, – додав очільник НСЗУ.

Наразі 623 медзаклади працюють з НСЗУ на основі договорів, з них 85 – приватної форми власності, інші комунальної. Загалом, це близько половини усіх закладів в Україні.

Коментувати
14 серпня 2020
13 серпня 2020
12 серпня 2020
11 серпня 2020
10 серпня 2020
07 серпня 2020