Стало відомо, скільки дітей в Україні страждають від булінгу

0

Бійки та булінг перешкоджають навчанню 150 мільйонів дітей віком від 13 до 15 років у світі. Такими є дані нового звіту “Щоденний урок: #ЗУПИНИТИнасильство у школах”, представленого ЮНІСЕФ, – пише “УП. Життя”.

В Україні у 2017 році 24% дітей стали жертвами булінгу

У звіті підкреслюється, що насильство з боку однолітків є розповсюдженою практикою у навчанні мільйонів дітей у всьому світі.

Інфографіка ЮНІСЕФ

Показник такого насильства визначається як кількість дітей, які повідомляють про те, що стали жертвами булінгу протягом останнього місяця або брали участь у бійках протягом останнього року.

Насильство негативно впливає на навчання і добробут учнів однаково у багатих та бідних країнах.

Освіта є ключовою умовою для побудови мирного суспільства, але для мільйонів дітей у різних куточках світу сама по собі школа насправді не є безпечним місцем. Кожного дня перед учнями постають різні небезпеки, у тому числі бійки, змушування вступати в різні угруповання, булінг (і особисто, і онлайн), насильницька поведінка, сексуальні домагання та озброєні напади. У короткостроковій перспективі це впливає на їхнє навчання, а в довгостроковій може призводити до депресії, тривожності та навіть самогубств. Насильство – це незабутній урок, який не має проходити жодна дитина, – зазначає виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.

Інфографіка ЮНІСЕФ

У звіті наводяться численні приклади того, як діти можуть постраждати від насильства у шкільному середовищі.

За останніми наявними даними ЮНІСЕФ:

  • Більше третини учнів віком від 13 до 15 років у світі зазнають булінгу(цькування), і приблизно така ж частка дітей опиняються втягнутими у бійки.
  • В Україні у 2017 році 24% дітей стали жертвами булінгу. 40% постраждалих дітей нікому про це не розповідали.
  • Третина школярів у 39 розвинутих країнах визнають, що вдаються до цькувань своїх однолітків.
  • Приблизно 720 мільйонів дітей шкільного віку живуть у країнах, де тілесні покарання у школах ще не повністю заборонені.
  • Хоча дівчата та хлопці мають однакові ризики стати жертвами булінгу, дівчата більш часто зазнають психологічного тиску, тоді як хлопці частіше страждають від фізичного насильства та погроз

Звіт зазначає, що насилля із застосуванням зброї у школах продовжує забирати життя.

У ньому також наголошується, що у світі цифрових технологій, поширення насильницького, шкідливого чи образливого контенту стає можливим завдяки дотику до клавіші.

Інфографіка ЮНІСЕФ

Представлений звіт є складовою глобальної кампанії ЮНІСЕФ #ЗУПИНИТИнасильство (#ENDviolencе).

У липні 2018 року посол доброї волі ЮНІСЕФ Лілі Сінг провела перший із Youth Talk (Розмови молоді) у Південній Африці з молоддю від 13 до 19 років.

В Україні серія обговорення серед молоді відбудеться у вересні – жовтні 2018 року.

Для того, щоб зупинити насильство у школах, ЮНІСЕФ та партнери закликають до невідкладних дій у таких галузях:

– впровадження законодавства та політики, необхідних для захисту учнів від насильства в школах;

– посилення заходів із запобігання та реагування на насильство в школах;

– заохочення громад та окремих осіб підтримувати учнів, коли вони говорять про насильство, а також працювати над зміною культури в школах та громадах;

– здійснення більш ефективних та цільових інвестицій у перевірені рішення, які допомагають учням почуватися в безпеці у школі;

– збір більш докладних даних про насильство проти дітей у школах та навколо шкіл із розподілом за різними показниками і розповсюдження інформації про дієві методи запобігання і протидії насильству.

ЮНІСЕФ закликає молодих людей у всьому світі активно виступати проти насильства у школах та навколо шкіл під хештегом #ЗУПИНИТИнасильство.

Коментувати
28 червня 2022
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022