«Ми створюємо музику заради музики»: як молодь будує музичний простір Сумщини

0

З кожним роком у Сумах проводять все більше й більше творчих заходів та акцій. Більшає і творчих людей, які їх ініціюють: містяни впізнають нових художників, фотографів, музикантів. Останніх часто можна побачити навіть на вулиці: імпровізовані концерти зустрічають жителів міста майже на кожному кроці. Про те, як живе і розвивається музичне суспільство Сумщини розповіли хлопці з гурту «Механізм».

«Ми створюємо музику заради музики»: як молодь будує музичний простір Сумщини

– Для початку розкажіть про себе та свій гурт: хто ви, в якому напрямі граєте?

– Ми називаємося “Механізм”. Щодо музичного напрямку, то це, скоріше, гранж та панк, якось так.

– Чому у гурта така назва?

– Це поки що секрет, про який ви дізнаєтеся пізніше на наших сторінках у соціальних мережах.

– Про що ви пишете пісні? Яка їх головна тема?

– Пісні переважно про кохання, але у нових композиціях ми вже намагаємося зачіпати тему психології. Вони також пов’язані з почуттями, але вже більш серйозні. Походження деяких пісень – велика таємниця, ми стараємося створювати таку музику, яка для кожної людини розкривається по-своєму.

– Хто представники вашої цільової аудиторії?

– Підлітки від 16 років. Ми хочемо, щоб це були вже сформовані особистості зі своєю  точкою зору та сприйняттям світу.

– Як сформувався ваш гурт? Яка історія його створення?

– Все починалося ще з іншим складом, коли ми познайомилися на “Маніфесті”. “Маніфест” – це благодійні вечори, які проходили у сквері біля “Макдональдс”. По суті, просто затишні посиденьки з гітарою. Уже пізніше ми почали замислюватися про створення повноцінного гурту: знайшли людину, у якої була апаратура, зробили перші спроби репетицій, зіткнулися з першими труднощами. Зрештою у нас, як кажуть, “не зрослося”, тому ми зробили перерву десь на три місяці. Після ми почали знову активно збирати людей. Склад гурту змінився, з колишнього лишилося двоє. Зараз ми працюємо в комфортному для кожного середовищі.

– Розкажіть про учасників гурту. Хто у вас за що відповідає?

– Ну взагалі-то у нас два геніальних гітаристи – це Женя і Нікіта. Таких більше у Сумах немає. Гоша – басист, пише не менш геніальні партії. Зорян відповідає за барабани і створює напрацювання, на які ми потім накладаємо текст. Вова – наш вокаліст, частково відповідальний за тексти пісень. По суті, над музикою ми працюємо разом.

– Скільки ви вже існуєте в якості гурту?

– У цілому, “Механізму” вже приблизно рік, але в цьому складі ми працюємо лише два тижні.

– Які характерні риси, на вашу думку, роблять вас несхожими на інших артистів?

– По-перше, ми ніколи не робили славу та популярність головною метою, у нас немає такої сильної жаги до грошей. Ми створюємо музику заради музики, а не фінансів. Звичайно, якщо вона принесе якийсь дохід, це буде приємним бонусом, але не самоціллю. Перш за все, ми хочемо донести наші пісні до мас. По-друге, наша родзинка – бас і вокал. Перший складається не з чотирьох нот, а звучить насичено й ефектно. Другий додає пісням глибини.

– Чи виступаєте ви десь і як часто?

– З початком літа ми активно просуваємо себе і стараємося брати участь усюди, де це можливо. Вперше ми виступили на Дні вуличної музики, там показали свій репертуар, спробували себе на сцені. Потім був Sumy Rock Fight, там ми вже були суперниками гуртів з усієї України. Нещодавно відвідали Харків, де познайомилися з безліччю крутих людей, з якими надалі плануємо підтримувати контакт. І в майбутньому також не збираємося сидіти склавши руки.

– Вас запрошують на виступи чи ви самі все організовуєте?

– Зараз, поки нас ніхто не знає, ми пробиваємося самостійно, знаходимо тих, хто дасть можливість показати себе. Але сподіваємося, що після поїздки до Харкова з нами будуть зв’язуватися. Принаймні, так обіцяли.

– Де вас можна буде побачити найближчим часом?

– Точних дат немає, але ми плануємо один цікавий творчий захід, де будуть і танці, і навіть живопис.

– Чи впливає музика на ваше буденне життя? Щось змінилося після того, як ви стали гуртом?

– Так, одразу почали зникати гроші. Це нереальні витрати. Кожного дня ти хвилюєшся, не можеш заснути, постійно думаєш про нові тексти, пісні, щось відпрацьовуєш. Але насправді, це приносить задоволення. Трохи музика вплинула на навчання, але некритично, усі справляються. Але, якщо обирати, в пріоритеті, звичайно ж, гурт.

– Що вам подобається, крім музики? Що б ви робили, якби не грали у гурті?

– Зібрали б інший. З тим же складом.

– А чим кожен із вас займався до “Механізму”?

– Також музикою. Майже у кожного з нас є професійна музична освіта, ще з дитинства до творчості лежало серце. Але раніше це були просто мрії.

– Ви плануєте пов’язувати своє життя з музикою? Будувати на цьому кар’єру?

– Так, було б гарно. Якщо ми вже взялися за це, треба йти до кінця. Інакше нічого не вийде. Це вже принцип.

– На вашу думку, чи перспективно зараз займатися музикою?

– Так, якщо розвиватися за допомогою соціальних мереж. Зараз нескладно пробитися, якщо робити акцент на ТікТок чи Інстаграм. Але головне – робити щось хороше і якісне. Ми, наприклад, вже будуємо справжні “дорослі” плани на майбутнє.

– Ви плануєте працювати з якимось лейблом?

– Залежить від умов. Багато таких організацій розраховані на те, щоб з музикантів взяти максимум, а віддати – навпаки. Тобто дати якусь популярність, постійно влаштовувати концерти, але не давати доходу.

– Чи складно стати відомим у Сумах?

– У нашому місті – не дуже, особливо коли є речі типу “Маніфесту”. Зараз, якщо спитати, про нього знає кожний другий. Крім того, місто у нас невелике, і конкуренція невелика, порівнюючи з Харковом чи Києвом. Там вже складніше.

– Як в нашому місті справи з музичною спільнотою? Наскільки вона розвинена?

– Середньо, якщо можна так сказати. Якщо порівнювати з Харковом, там в будь-якому куточку міста можна знайти якісь арт-об’єкти, на кожному кроці – вуличні музиканти, а в будь-якому кафе вже стоїть апаратура. Можна йти і грати. У Сумах ніде такого немає. Але останнім часом у нас стало з’являтися все більше нових облич.

Нещодавно, 1 липня, у хлопців вийшов дебютний сингл. Ознайомитися з репертуаром та сторінками гурту в соціальних мережах.

Коментувати
24 січня 2022
21 січня 2022
20 січня 2022
19 січня 2022
18 січня 2022
17 січня 2022