Субсидії по-новому: відтепер треба декларувати доходи всієї родини

0

Мінсоцполітики з 1 травня 2018 року змінює форму Декларації про доходи. Отримувачі субсидій тепер мають вказувати доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами. Про це повідомляє Урядовий портал на сторінці у Facebook. 

Субсидії по-новому

Субсидії по-новому

В уряді зазначили, що є чимало сімей, в яких чоловік прописаний за одною адресою, дружина і діти за іншою. Чоловік працює, дружина, наприклад, у декретній відпустці або взагалі не працює.

Такі сім’ї раніше, враховуючи те, що дружина зареєстрована з дітьми в помешканні одна, надавалася чимала субсидія, доходи чоловіка не враховувалися, але гроші щомісяця він приносив саме в цю сім’ю, – йдеться у повідомленні.

Фото Урядовий порталФото Урядовий портал

Водночас у таких випадках на помешкання, де прописаний чоловік, оформлювалася субсидія, виходячи з кількості не зареєстрованих, а фактично проживаючих осіб. Відповідно доходи такої людини не бралися до уваги для призначення допомоги ні там, ні тут.

При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Таким чином, держава реагує на соціальну несправедливість та турбується про возз’єднання українських сімей, – підкреслили в Кабміні.

Нагадаємо, з 1 травня 2018 року почала діяти нова програма призначення житлових субсидій.

З наступного опалювального сезону українці, які приховують статки, мають великі будинки, квартири або тіньову зайнятість не зможуть претендувати на отримання державної допомоги на оплату “комуналки”.  Деяким категоріям населення доведеться подати документи на переоформлення субсидії.

Коментувати

15 січня 2019