Сумчан безкоштовно тестували на гепатит у центрі міста

0

У Сумах громадська організація “Клуб “Шанс” спільно з фахівцями КНП СОР “Медичний клiнiчний центр iнфекцiйних хвороб i дерматології iм. З. Й. Красовицького” провели безкоштовне тестування на гепатит С для всіх охочих. Акцію організували до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами.

Сумчан тестували на гепатит у центрі міста

У мобільній амбулаторії організації можна було безкоштовно протестуватися на гепатит С, отримати інформаційні матеріали та консультацію щодо профілактики захворювання й подальшу тактику лікування.

Сумчан тестували на гепатит у центрі міста

Мета нашої акції — привернути увагу суспільства до теми вірусних гепатитів, змотивувати їх пройти обстеження та відповідальніше ставитися до свого здоров’я. Дев’ять із десяти людей, які живуть з гепатитом, не знають про це. І дізнаються про діагноз дуже пізно. Тож надзвичайно важливо вчасно проходити тестування — раз у пів року робити експрес-тести на гепатит С і ВІЛ, — говорить Андрій Букін, директор громадської організації “Клуб “Шанс”.

15 хвилин — саме стільки потрібно для того, аби пройти експрес-тест на гепатит С. За цей час працівники ГО Клуб “Шанс” розказують про шляхи зараження вірусом і профілактику.

Сумчан тестували на гепатит у центрі міста

Ми розповідаємо, що гепатит здебільшого передається через кров. Тому потрібно звертати увагу на стерилізацію медичного чи манікюрного обладнання, користуватися лише чистими шприцами та голками, мати лише захищені статеві контакти. Дослідження сьогодні робимо швидкими тестами: беремо дві краплі крові та дві краплі спеціальної рідини — буферу. За 15 хвилин уже видно результат. У разі, якщо тест позитивний, важливо пройти додаткові обстеження, — говорить Яна Дейнека, соціальна працівниця громадської організації “Клуб “Шанс”, регіональнна представниця Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю “ВОЛНА”.

Сумчан тестували на гепатит у центрі міста

Сумчан тестували на гепатит у центрі міста

Станом на 1 липня під спостереженням в обласному гепатологічному центрі перебуває майже 4500 хворих на гепатити. Лише за останнє півріччя виявили понад 200 нових випадків.

Сумчан тестували на гепатит у центрі міста

Не зважаючи на те, що наразі вся увага зосереджена на коронавірусі, вірусний гепатит С залишається небезпечним. Гепатит підступний, адже перебігає у легкій і надлегкій формі, доки не наступає невиліковна стадія. Тож дуже важливо своєчасно виявити захворювання та назначити лікування. Якщо сьогодні у людини швидкий тест покаже позитивний результат, то ми відразу надамо консультативну допомогу та перенаправимо її до нашого медичного закладу. За наявності показів, хворий отримає безоплатне лікування, ефективність якого на сьогодні дуже висока, — говорить Ірина Троцька, голова групи експертів з інфекційних хвороб Управління охорони здоров’я Сумської ОДА, заступниця директора КНП СОР “Медичний клiнiчний центр iнфекцiйних хвороб i дерматології iм. З. Й. Красовицького”.

Сумчан тестували на гепатит у центрі міста

Сумчан тестували на гепатит у центрі міста

Сумчан тестували на гепатит у центрі міста

Наразі лікарі Сумщини можуть призначати найсучасніші схеми противірусної терапії із застосуванням препаратів прямої дії. Протягом останніх років у рамках квоти бюджетних програм лікування отримали більше 1500 пацієнтів, у тому числі 16 учасників бойових дій, і ефективність склала 97%.

Загалом, вдалося протестувати близько 103 сумчан. З них у трьох швидкий тест показав позитивний результат.

Коментувати
01 грудня 2020
30 листопада 2020
27 листопада 2020
26 листопада 2020
25 листопада 2020
24 листопада 2020
23 листопада 2020
20 листопада 2020
19 листопада 2020