Сумчанам не рекомендують купатися у водоймах міста

0

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області не рекомендує купатися у водоймах Сум. Вони провели лабораторний контроль водойм міста в місцях відпочинку на відповідність показникам мікробіологічної безпеки. Результати – далі. 

Сумчанам не рекомендують купатися у водоймах міста

Загалом, 2 липня провели дослідження чотирьох проб води річки Псел, з яких не відповідала вимогам проба в районі «Студентського пляжу». 17 липня спеціалісти Сумського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області провели відбір ще чотирьох проб води – з річки Псел в районі Баранівки (поблизу гриль-бару «Балу»), «Студентського пляжу» (повторно), громадського пляжу «Блакитні озера», а також з озера Чеха.

За результатами проведених лабораторних досліджень встановлена невідповідність всіх відібраних проб за показниками мікробіологічної безпеки. Зокрема встановлено перевищення гранично допустимого вмісту ентерококів в усіх пробах від 2 до 17 разів. Вміст лактозопозитивної кишкової палички в 2 рази перевищував гігієнічні нормативи в пробі, відібраній поблизу гриль-бару «Балу», та майже в 5 разів – поблизу громадського пляжу «Блакитні озера».

Зазначені показники вказують на наявність фекального забруднення води обстежених водойм.

Одночасно інформуємо, що згідно матеріалів офіційного сайту ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 5 липня серед досліджених проб інших водойм області не відповідали гігієнічним нормативам за показниками мікробіологічної безпеки проби, відібрані в Конотопському районі (база відпочинку на озері Кандибине), Охтирському районі (зона відпочинку с. Климентове) та місті Ромни (зона відпочинку на р. Сула).

У зв’язку з цим Держпродспоживслужба області рекомендує утриматись від купання та відпочинку на воді цих водойм, оскільки результати лабораторних досліджень вказують на потенційну загрозу санітарно-епідемічному благополуччю населення.

Коментувати
03 серпня 2020
31 липня 2020
30 липня 2020
29 липня 2020
28 липня 2020