Сумчанам пояснюють, чи треба доплачувати приватному лікарю, якщо підписали з ним декларацію

0

Якщо ви підписали декларацію у приватній лікарні чи з ФОПом, який є у системі, медзаклад має безоплатно надати вам такий же перелік медичних послуг, як і в комунальних закладах. Про це в інтерв’ю УП.Життя розповів керівник Національної служби здоров’я Олег Петренко.

Якщо обрали приватного лікаря, чи треба йому доплачувати пояснює очільник НСЗУ

Якщо обрали приватного лікаря, чи треба йому доплачувати пояснює очільник НСЗУ

Тобто якщо ви вирішили, що вашим сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом буде фахівець з приватної клініки чи ФОП, він є у системі і підписав з вами декларацію, то за базовий пакет медичних послуг нічого доплачувати не требає. Їх гарантовано оплатять з наших податків, – зазначає Олег Петренко.

Такий лікар має безоплатно спостерігати за вашим здоров’ям чи здоров’ям вашої дитини, ставити діагнози та лікувати найбільш поширені хвороби, травми, отруєння.

За потреби дати направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо, або консультуватиметься з ним щодо вашого лікування. Ваш лікар також має безоплатно виписувати вам довідки чи лікарняні.

Якщо приватний заклад, який уклав договір з Нацслужбою, вимагає гроші за гарантований пакет медпослуг, це підстава, щоб Нацслужба його перевірила і призупинила оплату до з’ясування ситуації або й розірвання договору, – пояснює керівник НСЗУ.

За словами Олега Петренка, послуги, які не входять у гарантований список, приватні заклади можуть надавати за гроші, але це уже домовленість пацієнта і медзакладу.

Коментувати
14 січня 2021
13 січня 2021
12 січня 2021
11 січня 2021
06 січня 2021