Сумчанам розраховують субсидії за новими правилами

0

Норму площі житла у розмірі 75 м² для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, цьогоріч скасували. Відповідні зміни внесли до порядку призначення субсидій. Про це нагадують в міському департаменті соцзахисту, – йдеться на сайті міськради. 

Сумчанам розраховують субсидію за новими правилами

Сумчанам розраховують субсидію за новими правилами

Відтепер житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, можуть призначатися на норму, яка перевищує встановлену законодавством соцнорму житла (13,65 м² площі, яка опалюється, на одну особу та додатково 35,22 м² на домогосподарство). При цьому, вказана норма не може перевищувати більш як на 30% соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства.

До непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла, належать:

1). особи, які не досягли повноліття;

2). громадяни, які отримують пенсію за віком або по інвалідності;

3). громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;

4). громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Призначати субсидію на понаднормову площу житла чи ні вирішує комісія. До уваги беруть акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Переглядають її, якщо змінився склад осіб, що зареєстровані в квартирі чи будинку, склад сім’ї, працевлаштування або з’явилися інші джерела доходів.

Нагадаємо, нова програма призначення субсидій почала діяти 1 травня цього року.

За додатковою консультацією сумчани можуть звернутися до громадської приймальні департаменту соцзахисту за адресою: вул. Харківська, 35, каб. 135 з понеділка по четвер з 8:00 до 18:00, у п’ятницю – з 8:00 до 17:00 та в суботу – з 8:00 до 13:00 або за телефонами “гарячих” ліній: 60-46-04, 60-45-01, (050)4078199.

Коментувати

15 січня 2019