Сумчани радять: одинадцять книг, які варто взяти з собою у відпустку

0

Літо добігає кінця, але попереду оксамитовий сезон відпусток. Оскільки книга завжди була гарним компаньйоном у подорожі, “Трибуна” зібрала для вас підбірку цікавих книг, які сумчани радять взяти з собою на відпочинок.

Сумчани радять: одинадцять книг, які варто взяти з собою у відпустку

Наталія, 45 років

Якщо ви збираєтесь в тривалу подорож, раджу взяти з собою “Тріумфальну арку” Еріха Марії Ремарка, адже за три дні ви навряд її подужаєте. Кохання і війна. Ці два несумісні поняття помістилися на сторінках роману.
Кінець 30-х років, світ знаходиться в похмурому очікуванні Другої світової. Головний герой вже пройшов через жахи Першої світової війни, втратив дорогих людей. Жоан теж зіткнулася в випробуваннями, вона ще молода і прекрасна, але вже зневірилася.

Вони зустрілися в складний для них обох період життя. Обидва втомлені від несправедливості світу, від нескінченних трагедій і безвиході. Ця книга точно не залишить вас байдужими.

Ярослава, 23 роки

Останнім часом я читаю лише детективи, тому навіть у відпустку беру із собою пару книжок Агати Крісті. Годинами можу сидіти, читати і здогадуватись, хто насправді ж вбивця. Не важливо, чи ти на пляжі, чи в кріслі із чашкою чаю, задоволення від читання залишається незмінним.

Аліна, 19 років

Якщо ви досі не читали роман Поли Гоукінз «Дівчина в поїзді», то раджу вам взяти з собою у відпустку саме його. Адже ця неймовірно цікава та загадкова  історія варта вашої уваги.  Головна героїня важко переживає розрив із колишнім і регулярно зловживає алкоголем, а ще вона щодня в один і той же час сідає в один і той же потяг і спостерігає за знайомими і незнайомими їй сім’ями. Але одного дня за досить загадкових обставин їй доведеться втрутитися в їхнє життя.

Яна, 36 років

Раджу прочитати “Камо грядеши” Генрика Сенкевича. Це – історичний роман про життя перших християн римської громади і перші гоніння християн у Римській імперії. Тема досить складна, але цікава. Якщо хочеться чогось легкого – почитайте “Маленький принц” Антуана де Сент-Екзюпері. Дуже люблю цю книгу та раджу всім не залежно від віку та статі.

Богдан, 21 рік

Ґреґорі Робертс “Шантарам”.  Книга сподобалась самою історією, як людина змогла створити абсолютно нове життя в новому для себе місці. Головний герой втік з тюрьми в Австралії і зміг побудувати нове життя в Індії, знайшовши нових друзів, кохання, переосмисливши всю суть світу. Дуже гарно передано всі моменти, відчуваєш, ніби сам там побував. Книга зачіпає проблеми людського буття і долі.
“Крадійка книжок” Маркуса Зузака. Книга про реалії Другої світової війни, про маленьку дівчинку, якій довелося самій це пережити. Книга про все що її оточувало, про її компанію, про те, як вона намагалась залишатися людиною в часи нацистів, і про моменти, коли їй не вдалося це зробити, коли вона почала красти, заради того щоб вижити і мати хоч щось на існуванння.
Чому книга називається саме так? Бо вона дуже часто крала книги, які допомагали їй дивитись на світ через іншу призму і після кожної прочитаної книги світогляд дівчинки змінювався.

Саша, 24 роки

Мілан Кундера “Вальс на прощання”. Одна з найулюбленіших книг за цей рік. Читається легко, буквально за два-три дні. У романі є щось літнє, “курортно-романтичне”. З першої до останньої сторінки відчувається напруга, увесь час автор підтримує й живить інтерес читача. Окрім цього, раджу почитати Регіну Бретт. Із улюблених “Бог ніколи не моргає” та “Будь дивом”. За час відпустки ці книги наповнять вас вірою, добром і теплою любов’ю до всього, що вас оточує. Упевнена, це поповнить ваш внутрішній запас перед виходом на роботу.

Микола, 22 роки 

Раджу одну з моїх улюблених книг – “Одіссея капітана Блада” Рафаеля Сабатіні. Ця книга для вас, якщо ви готові до знайомств з героями нової книги, які неодмінно потраплять до списку ваших “улюбленців”. Також, вона вам сподобається, якщо ви готові побачити, як виглядає чоловіча дружба та поринути у морські пригоди команди корсарів капітана Блада. Головна родзинка цього роману – кохання, яке проходить випробування двох молодих сердець. Інтригуючий, розбавлений кумедними ситуаціями та “екшеном” роман. Ви буквально поринете у серце океану та забудете про час.

Єлизавета, 19 років 

“Тринадцята казка” Діани Сеттерфілд. Чому ця книга варта вашого часу під час відпустки? Тому що вона легка для читання, але це не позбавляє історію таємничості і загадковості від якої мурашки бігають по тілу. У цю книгу можна поринути з головою, бо сюжет є настільки заплутаним і містичним, що читач починає сам думати: “А як це може бути?”. Я не хочу називати імен головних персонажів, не хочу казати про деякі шматочки сюжетів. Я хочу, щоб той, хто зацікавиться цією книгою, дізнався все самостійно. Адже все цікаве ми пізнаємо самі.

А які книги ви брали з собою у подорож? Пропонуємо доповнити добірку у коментарях.

Коментувати
12 квітня 2021
09 квітня 2021
08 квітня 2021
07 квітня 2021