Сумчани розповіли, що для них волонтерство

0

Сьогодні, у Світовий день волонтерів, ми запитали у сумчан, що для них волонтерство та якою була їх нещодавня добровільна діяльність. 

Віра Кулеба

Віра Кулеба

Волонтерство для мене – це спосіб взаємодії зі світом і людьми. Як волонтер я можу брати активну участь у житті суспільства та ініціювати зміни на краще. Це можливість підтримати іціативу, що відповідає моїм власним внутрішнім цінностям, сприяти поширенню ідей, які я вважаю важливими. Волонтерство дає мені вектор руху по життю. Кожне нове волонтерство, кожна організована ініціатива – це новий щабель на шляху професійного зростання та саморозвитку. Також це постійна самоосвіта. Для мене це своєрідний кодекс честі, згідно з яким я всі свої вчинки перевіряю на справжність, відповідність званню Волонтера. Волонтерство – це побратимство, це плече та рука, яку простягне до тебе такий же волонтер із будь-якої частини Земної кулі. Впродовж останніх місяців я змогла реалізуватися і як волонтер, і як організатор акцій. Моє останнє на даний момент здійснене волонтерство – Перший Гадяцький міні марафон (14 жовтня). Беручи участь у таких спортивних заходах, я висловлюю підтримку ідеї здорового та активного способу життя. Також 24 жовтня у Сумах я була співорганізаторкою екологічної акції “Без соломинки, будь ласка”, що стала результатом кількамісячного проєкту,частиною проєкту ”Youth Activation” за підтримки Erasmus+. Через цю акцію я прагнула поширити інформацію про одну із корисних звичок, які практикую я сама – не використовувати соломинки для напоїв. Адже саме із власних вчинків, власного прикладу а не слів, варто почати, якщо хочеш, щоби інші діяли.

Ксенія Красовська

Ксенія Красовська

Для мене волонтерство – це добра справа, яка приносить користь іншим. Волонтер – це людина з великої букви, бо саме він знаходить сили, можливість, натхнення, бажання, він цим живе. Чи маю я відношення до волонтерства, – так маю, можливо не всі 100%, але маю. Найчастіше ми з патрульними поліцейськими допомагаємо дітям. На сьогоднішній день, збираємо іграшки, спільно з іншими організаціями. Згодом передамо їх малечі, яким вони подарують тепло.

Окрім цього, ми намагаємося розширити донорський рух серед поліцейських. Це дасть змогу рятувати більше життів.

Дар’я Данілова

Дар’я Данілова

Для мене волонтерство – це один із способів самоактуалізації, це можливливість бачити взаємозв’язок між якимись своїми локальними діями та чимось більш глобальним. Це, коли ти як самодостатня людина можеш виділити свій час, енергію, ресурси для того, щоб змінити якусь частинку життя довкола себе. Для громадських діячів, напевно більша частина їх діяльності – це волонтерство. Так, наприклад, я вже місяць не студентський декан, але ці роки, як на мене, були тотальним волонтерством, яке стало частинкою мого життя. Бо це ж ми звикли говорити, що волонтерство – це щось більш видиме, коли збираються кошти або хтось комусь допомагає, але це значно більше. До того ж, щороку я стаю частинкою Всеукраїнської благодійної акції “Серце до серця” – у якості волонтерки або ж членкині орг. комітету, але що то, що то – волонтерство.

Інна Дмитренко

Інна Дмитренко

Для мене волонтерство – це можливість віддавати та нічого не просити у відповідь. Я дуже люблю допомогати людям і вирішувати суспільні виклики. Я зрозуміла, що навіть моя робота має нести соціальний вклад у громаду. Останньою моєю добровільною діяльністю був проєкт “Без соломинки, будь ласка”. Ми відмовилися від пластикових соломинок і закликали сумчан зробити це разом з нами. Зараз ми хочемо співпрацювати зі школами та робити інші еко-проєкти. Тобто, здавалося б, така проста та нескладна дія, вмотивувала нас рухатися в цьому напрямку та розвиватися.

Даніїл Трубачов

Даніїл Трубачов

Для мене волонтерство – це сенс життя. Тому, коли людина називає себе волонтером, вона робить гучну заяву і повинна їй відповідати. Я не можу себе назвати вол+онтером, але також не можу і сказати, що взагалі не допомагаю людям. Ось навіть нещодавно, у нас в гуртожитку на секції довго сперечалися, хто ж повинен мити туалет, тому що після певних подій, прибиральниця відмовлялася це робити. Я просто мовчки встав і все вимив. Я не вважаю, що зробив щось надприродне. Просто якщо я можу допомогти, то допомагаю.

Єлизавета Кравченко

Єлизавета Кравченко

Волонтерство для мене – можливість зробити цей світ трішки добрішим і водночас отримати емоційну підзарядку для себе. Так само це величезне поле можливостей для отримання нових знань, досвіду і друзів. Завдяки Українській Академії Лідерства, де я зараз навчаюся, у мене є ще більше можливостей для розвитку у цій сфері. Наразі, в осередку УАЛ Миколаїв проходить проєкт “Майстерня Святого Миколая”, де волонтери і студенти Академії роблять подарунки до 19 грудня для діток, які їх потребують. Я долучилася до цього заходу, провівши в місцевій школі майстер-клас по створенню листівок до Миколая, а також волонтерила на музичній майстерні, де створювала святкову атмосферу, граючи на фортепіано.

А що для вас волонтерство? Пишіть в коментарях!

Коментувати
11 серпня 2020
10 серпня 2020
07 серпня 2020
06 серпня 2020
05 серпня 2020