Сумчани зможуть дізнатися, які субсидії отримують в різних регіонах України

0

Чи надається державна допомога за певною адресою і який її розмір можна буде дізнатися у відкритому реєстрі субсидіантів. При цьому персональні дані людей не будуть опубліковані. Про це інформує прес-служба Мінсоцполітики.

Реєстр субсидіантів запустять в Україні

Реєстр субсидіантів запустять в Україні

За словами міністра соціальної політики України, практика надання субсидій населенню показала зловживання цим механізмом зі сторони тих людей, які насправді не потребують допомоги та мають значний рівень реальних, проте не задекларованих доходів.

Коли йде мова про 923 тисячі домогосподарств, у яких мешкають півтора мільйони людей, які декларують нульові доходи, то ми повинні розуміти, що серед них є різні люди. Є дійсно ті, хто не має доходів, а є такі, хто декларують відсутність доходів, а потім купують елітну нерухомість. Реальна ситуація, коли громадянин із нульовими доходами з банківської картки купує на 189 тисяч гривень гаджетів, а інший купує за 730 тисяч мерседес, – пояснив Андрій Рева.

Рева наголосив, що такі випадки фіксуються завдяки процесу верифікації у співпраці з Міністерством фінансів. Він зазначив, що ухвалюються відповідні рішення щодо охочих зекономити гроші у нечесний спосіб за рахунок платників податків.

Чесним людям не потрібно хвилюватися, вони отримають автоматичне перепризначення субсидій і до них питань ніяких не виникне. Якщо ж людина показує нульові доходи, то ми повинні розібратися, правда це чи ні, за рахунок чого вона живе. У будь-якій цивілізованій європейській державі при зверненні за соціальною допомогою ставляться ці питання, і людина має довести правдивість вказаної інформації, – заявив міністр соціальної політики.

Андрій Рева також зауважив, що проведені зміни не є глобальними, але вони направлені виключно на те, щоб зробити допомогу адресною.

Коментувати

17 червня 2019
14 червня 2019
13 червня 2019