Сумський дерматолог розповіла, як доглядати за шкірою взимку

0

Шкіра – це орган, який більше, ніж інші, контактує з зовнішнім середовищем, тому в різні пори року виникає необхідність корегувати догляд. Сухість, почервоніння, подразнення – усе це завдає клопоту і викликає дискомфорт. Про те, як доглядати за обличчям, чи повинна відрізнятися косметика й засоби догляду взимку та чи потрібен крем з SPF розповіла сумська лікарка-дерматолог Ірина Чайка.

У холодний період на шкіру діють різні несприятливі чинники: низька температура, вітер, сухість повітря в приміщеннях та різкі зміни умов при вході/виході на вулицю. Звичайно, засоби, що ми використовуємо щоденно в догляді, змінюються.

Специфіка догляду за шкірою взимку

Очищення зазвичай не змінюється та обирається за типом шкіри: для жирної та проблемної – гелі для умивання, для всіх інших молочко, пінка, мусс тощо.

Якщо влітку краще вранці використовувати зволожуючий, а ввечері живильний креми, то взимку бажано змінити цей порядок – вранці живильний, а на ніч – зволожуючий. Варто звернути увагу на те, що будь-який крем повинен підбиратися за особливостями типу шкіри (для жирної, сухої чи комбінованої).

Крем для обличчя взимку наноситься за 40-60 хвилин до виходу на вулицю. Він не перетвориться на лід, адже тіло людини і в мороз підтримує сталу температуру, але все ж необхідно дати шкірі можливість поглинути засіб для адекватного захисту.

У приміщеннях в опалювальний період повітря сухе, тому можна використовувати термальну воду в офісі чи вдома, тим паче вона не псує макіяж.

Окремий пункт – догляд за шкірою губ. У різних космецевтичних марках представлені бальзами для губ з вітамінами та оліями.

Для уникнення подразнень сухості на шкірі рук “must have” – захисні оклюзійні креми. У сучасних космецевтичних марках такі креми швидко всмоктуються і не мають ефекту жирності.

Також не треба забувати, що креми з spf фактором (ред.прим. – spf – sun protection factor) використовуються протягом всього року, особливо для 1-3 фототипів шкіри. Взимку оптимальним буде spf 10-15.

Додаткові засоби для догляду за шкірою в холодну пору року

Якщо на шкірі є мікропошкодження, подразнення чи сухість, то можна використовувати зволожуючі сироватки, емульсії чи маски. Ці засоби мають містити в складі вітаміни та антиоксиданти. Для шкіри, що надто чутлива до перепадів температури, з проявами куперозу, існує окрема категорія засобів – “cold-креми”. Про них можна поцікавитись у консультантів професійної косметики чи космецевтики в аптеках.

Також, у період, коли інсоляція зменшується, варто очищати шкіру від змертвілих клітин. Це допоможе покращити біодоступність засобів і зменшити прояви постакне. Прекрасний спосіб – хімічні пілінги. Зазвичай їх проводить косметолог з кінця жовтня по березень. У домашніх умовах можна використовувати тоніки чи креми з фруктовими кислотами. Звичайно, після таких засобів і процедур використання spf-крему є обов’язковим для уникнення пігментації.

Зараз з’явився ще один класний спосіб зволоження – нічні зволожуючі маски, які наносяться перед сном і змиваються вранці.

Також не забувайте про прийом полівітамінів та імуностимуляторів, якщо немає протипоказів до останніх 🙂

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019