Суми – донорська столиця України: у місті встановили новий рекорд

0

У Сумах показник донацій крові та її компонентів складає 190 на тисячу чоловік населення. Саме ця цифра стала приводом для фіксації Національного рекорду України. Сьогодні його презентували на круглому столі на тему “Найбільша кількість донацій відбувається у СОЦСК”.

Суми – донорська столиця України: у місті встановили новий рекорд

У заході взяли участь експерти Національного реєстру рекордів, представники обласної і міської влади, співробітники обласного центру служби крові, координатори донорського руху, громадськість.

Я маю унікальну можливість оголосити рішення Національного реєстру рекордів України про надання місту Суми статусу донорської столиці країни. Коли до нас лише надійшла така амбітна заявка, то ми почали збирати доказову базу. Ми зібрали всю інформацію та маємо безперечне право відзначити Суми цим титулом, – говорить Лана Вєтрова, керівник Національного реєстру рекордів.

Окрім цього, сумчанам, які найчастіше здають кров та її компоненти, вручили сертифікати та посвідчення Почесних донорів України.

Колосальний внесок у цей рекорд зробили саме донори. І надзвичайно приємно, що донорами все частіше стає молодь, долучаються громадські активісти, неурядові організації, які формують цілу систему. Я б хотіла, щоб Суми стали не просто донорською столицею, а прикладом для інших  регіонів України у сфері благодійного донорства, – говорить Тетяна Головко, заступниця голови Сумської обласної ради.

На заході також була присутня голова громадської організації “Батьки онкохворих дітей” Оксана Смольнікова. Вона розповіла, що 10 років тому вперше зіштовхнулася з питанням потреби донорської крові та почала вивчати цю сферу.

Тоді мені сказали, що на Сумщині досить добре розвинений донорських рух – є цілі підприємства, працівники яких готові здати кров та її компоненти в потрібний час. Це стало майже стилем життя для багатьох людей. Уже можна просто написати в соцмережах, що потрібні донори й вони відгукнуться. Окрім цього, ГО “Батьки онкохворих дітей” розпочали співпрацювати з Сумським центром крові в творчому напрямку – діти малюють малюнки та проводять виставки, – продовжує Оксана Смольнікова.

Щодо підприємств, то, наприклад, ПАТ “Сумське НВО” цьогоріч провело 16 акцій здачі крові, до якого залучило більше 200 донорів.

Схожі акції проходять і в Управлінні патрульної поліції в Сумській області. Зокрема, у них організовують донорські дні.

Суми – донорська столиця України: у місті встановили новий рекорд

Основна маса патрульних розпочала здавати кров саме в процесі служби. Можливо, це через специфіку нашої роботи, адже кожен патрульний розуміє, що крапля крові може врятувати чиєсь життя. Окрім цього, ми розпочали активну допомогу Сумському обласному онкологічному диспансеру. Ми знаємо, що кров потрібна постійно, тож знаходимо час допомогти, – говорить Олексій Калюжний, начальник управління патрульної поліції у Сумській області.

Коментувати
25 листопада 2020
24 листопада 2020
23 листопада 2020
20 листопада 2020
19 листопада 2020
18 листопада 2020
17 листопада 2020