Суми – місто майбутнього: у обласному центрі відбувся перший Фестиваль ідей

0

Молекулярна кухня, квести і майстер-класи – загалом кілька десятків локацій представили на Фестивалі ідей у Сумах. Відбувся він у суботу, 16 червня, біля Конгрес-центру СумДУ.

Фото Compservice

Фото Compservice

Ініціативу проведення масштабного Фестивалю ідей вдалося реалізувати завдяки сумчанам, які за нього проголосували у рамках конкурсу міських проектів. На цей захід було виділено 198 тисяч гривень у рамках громадського бюджету, проте частину коштів вдалося зекономити.

Як зауважила організатор Ганна Швіндіна, головна мета проекту – привернути увагу сумчан до розвитку нашого міста. Ця ідея в неї виникла після подорожей Європою, де її надихнули прагнення європейців будувати майбутнє своїми зусиллями, а не чекати допомоги від держави.

Відкриття локацій розпочалося об 11:00 і майже одразу був розпочатий квест від Q-room, де переможці та учасники отримали цінні призи.

Протягом усього дня на площі біля Конгрес-центру СумДУ проводили майстер-класи з приготування кави, дивували стравами молекулярної кухні, вчили дітлахів азам програмування. До того ж, можна було подивитися спортивні демонстрації від йога-студії та спробувати свої сили у арт-секціях.

Фото Compservice

Фото Compservice

Близько 14:00 відкрилася старт-ап платформа, де були представлені 3-Д принтери, гіроскутери та інші винаходи сучасності.

Окрім цього, у рамках фестивалю відбулися змагання з робототехніки, а перевірити влучність учасники могли в лазерному тирі.

Своїми враженнями від фестивалю з нами поділилися гості та учасники заходу.

Дуже рідко буваю скульптурою, на великих заходах, проте скажу, що вигляд скульптури відрізняється від людей. Я помічаю деталі, погоду, поведінку людей і все це під особливим поглядом незвичайного глядача. Враження від заходу тільки позитивні. Відчувався комфорт та злагодженість дій, але головне все було організовано з душею, мило та гарно, – говорить учасник фестивалю Богдан Скібчик.

Фото Compservice

Фото Compservice

Фестиваль ідей — це той день, де ми можемо побачити, яке наше місто різнопланове та багате на таланти, бо Суми — це справді європейське місто, – переконана учасниця фестивалю Тетяна Закревська.

Це було насправді захоплююче дійство. В одному місці зібрались люди в найрізноманітніших амплуа. Переходячи від однієї палатки до іншої, ніби вже пірнаєш в інший світ. Такі заходи дійсно корисні для розвитку нашого міста, – розповідає відвідувач фестивалю Андрій Асадчий.

Співорганізатори ж заходу певні, що фестиваль видався на славу і сподіваються – він стане традиційним.

Все пройшло, як планували. Дещо не пощастило з погодою. Це новий захід у такому форматі для міста. Сама особисто запитувала у людей, які відвідали фестиваль, як на мене зайшло. Необхідно привертати увагу містян до проблем та перспектив інноваційного розвитку міста та створювати таким чином позитивний прогресивний імідж Сум. Хочу також зауважити, що даний проект переміг у рамках бюджету участі. Тобто ми маємо прямий запит населення (ідея фестивалю) і вибір його сумчанами, а значить співпраця в дії. Таких проектів з кожним роком має ставати більше, – розповідає культорганізатор відділу інформаційно-ресурсного забезпечення Сумського міського центру дозвілля молоді Інна Дмитренко.

А щоб подібних проектів ставало якомога більше потрібне бажання самих сумчан. Принаймні це засвідчив цьогорічний Фестиваль ідей “Суми – місто майбутнього”.

Коментувати

18 березня 2019
15 березня 2019