Суми відвідала делегація з Казахстану

0

Протягом двох днів у Сумах з робочим візитом перебувала делегація з Казахстану. Головна мета – обмінятися досвідом впровадження програми замісної підтримувальної терапії і познайомитися з інноваційними сервісами для людей, які вживають наркотики в Сумах, вивчити роботу сайтів ЗПТ та відповідну нормативно-правову базу. 

Суми відвідала делегація з Казахстану

У першу чергу гості відвідали КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань”. Там вони зустрілися з головним лікарем Тарасом Злиденним.

Суми відвідала делегація з Казахстану

Сьогодні у закладі лікуються більше 300 наркозалежних. Тут вони можуть отримувати замісну терапію, лікуватися амбулаторно та стаціонарно, відвідувати кабінет зменшення шкоди. Важливо, що в Сумах та районних центрах організовано безперервне лікування пацієнтів замісної підтримувальної терапії. Тобто потрапляючи в медичний заклад, вони продовжать отримувати препарати ЗПТ на місці. Також доступ до ЗПТ на постійній основі мають затримані Сумського СІЗО. Окрім цього, соціальні працівники громадської організації “Клуб “Шанс” здійснюють соціальний супровід пацієнтів замісної терапії Сумщини за кошти обласного бюджету, – говорить Тарас Злиденний.

Суми відвідала делегація з Казахстану

Суми відвідала делегація з Казахстану

До слова, на Сумщині програма ЗПТ працює вже більше 10 років і реалізується у Шостці, Лебедині, Охтирці, Конотопі, Кролевці, Середина Буді, Бурині, Ромнах і Сумах. Загалом, пацієнтами замісної терапії є близько 500 людей.

Суми відвідала делегація з Казахстану

Після того, як делегація відвідала кабінет ЗПТ обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань, гостям показали, як працює кімната зниження шкоди від вживання ін’єкційних наркотиків.

У цьому кабінеті ми видаємо відвідувачам інформаційні матеріали, чисті шприци, серветки, презервативи та лубриканти. Також саме тут збираються групи самодопомоги, проводяться інформаційні заняття. Окрім цього, для клієнтів організації ми проводимо асистоване тестування на ВІЛ і гепатити, робимо скринінг на туберкульоз, – говорить Яна Дейнека, соціальна працівниця громадської організації “Клуб “Шанс”.

Суми відвідала делегація з Казахстану

Суми відвідала делегація з Казахстану

Згодом представники “Клуб “Шанс” зустрілися з заступником міського голови Максимом Галицьким і обговорили питання забезпечення безпеки громади в розрізі Стратегії зменшення шкоди.

Суми відвідала делегація з Казахстану

Суми відвідала делегація з Казахстану

Для того, щоб актуалізувати проблему безпеки громади Сумах міська рада, Управління патрульної поліції та громадські організації підписали Меморандум про співпрацю. Таким чином, ми визначили напрями співробітництва між сторонами задля досягнення нового вищого рівня безпеки містян. Безсумнівно, наркозалежність – це захворювання, з яким ми маємо боротися медичним шляхом. У той же час, це соціальна проблема, що відображається на безпеці громадян. І є різні методи вирішення цієї проблеми. Проте, вони повинні базуватися на загальносвітових принципах захисту прав людей. Світова практика показує, що найбільш ефективним способом боротьби з наркозалежністю є політика зменшення шкоди. Якщо ми не можемо повністю усунути проблему, то маємо мінімізувати її вплив на громаду, – говорить Максим Галицький.

Уже в п’ятницю в офісі громадської організації “Клуб “Шанс” пройшла робоча зустріч з делегацією з Казахстану та головним лікарем КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань”.

Гостям показали, як працює стаціонарний пункт “Клуб “Шанс”, презентували роботу соціальних працівників і розповіли про основні напрямки діяльності закладу.

Суми відвідала делегація з Казахстану

Окрім цього, під час зустрічі обговорили роботу фахівців громадської організації з пацієнтами замісної підтримувальної терапії. Саме соціальні працівники СОГО “Клуб “Шанс” надають клієнтам профілактичні послуги, консультують про передачу інфекційних захворювань, розповідають про шкоду наркотиків, проводять асистоване тестування на ВІЛ і гепатит С, роблять скринінг на туберкульоз.

Суми відвідала делегація з Казахстану

До слова, на другий день робочого візиту делегація з Казахстану відвідала Сумську виправну колонію №116 середнього рівня безпеки та Сумський слідчий ізолятор. Там їм розповіли про лікування наркозалежності в умовах ув’язнення та доступ затриманих у СІЗО до препаратів замісної терапії.

Коментувати
24 червня 2020
23 червня 2020
22 червня 2020
19 червня 2020