Супрун порадила, як зберегти психічне здоров’я

0

Люди виділяють час на заняття спортом, приготування здорової їжі чи відмовляються від шкідливих звичок. Натомість часто ігнорують дуже важливу складову, що має суттєвий вплив на наше життя – психічне здоров’я. Про це на своїй сторінці у Facebook написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. 

Супрун порадила, як зберегти психічне здоров’я

За даними ВООЗ, кожна четверта людина у світі стикається з психічними проблемами. Глобально близько 1,1 мільярда людей переживали розлади психічного характеру.

Перший крок в подоланні психологічних проблем – не боятись про них говорити. Адже страх визнати, що комусь потрібна допомога такого характеру, змушує ховати власні переживання навіть від рідних. Зокрема існує безліч міфів та упереджень про психічні хвороби, які змушують людей швидше замовчувати про них, аніж ділитись та шукати рішення, – наголошує очільниця МОЗ.

Уляна Супрун радить, якщо ви помітили, що ваші близькі чи знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, зневірені або ж відчувають за щось провину – неодмінно поговоріть з ними. Дізнайтесь якомога більше деталей про їх стан та запропонуйте допомогу. Найкраще рішення – звернутись до спеціаліста. Він може допомогти зрозуміти суть проблеми і зорієнтувати, як діяти далі.

Якщо ж відчуваєте, що самі втрачаєте рівновагу та багато стресуєте – поділіться своїми переживаннями також. Це перший та важливий крок в подоланні проблеми, – зазначає очільниця МОЗ.

Пам’ятайте, запобігання психічним хворобам починається з їхнього кращого розуміння. Ось кілька корисних дописів про психічне здоров’я та його збереження:

–  як зберегти баланс між роботою та особистим життям;

–  що таке стрес і як йому протидіяти;

–  як подолати тривожність;

– чому не варто заїдати стрес їжею;

– про користь медитації;

міфи про психічне здоров’я;

– як протидіяти самогубствам;

– психічне здоров’я на первинній ланці медичної допомоги;

– підтримка психічного здоров’я для військових.

Міністерство охорони здоров’я України робить все можливе аби психічні проблеми не були приводом для стигми чи темою-табу у суспільстві. Наразі ми відмовилися від застарілих антигуманних підходів і розширили права пацієнтів у психіатричних закладах, створили концепцію розвитку охорони психічного здоров’я, зокрема інтегруємо виявлення психічних проблем вже на первинній ланці меддопомоги, працюємо над створенням системи психологічної допомоги для ветеранів, – говорить Уляна Супрун.

Докладніше про те, як змінюється українська система охорони психічного здоров’я – у попередніх матеріалах.

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019