Супрун пояснила, як дбатимуть про здоров’я українців

0

Уряд ухвалив Національний план заходів щодо неінфекційних захворювань. Як будуть впроваджувати його і навіщо – пояснила очільниця МОЗ Уляна Супрун.

Супрун пояснила, як дбатимуть про здоров’я українців

За словами Уляни Супрун, понад 80% смертей в Україні спричинено хворобами системи кровообігу, новоутвореннями, хронічними обструктивними хворобами легень, діабетом. Це ті хвороби, які в багатьох випадках викликає неправильний спосіб життя.

Якщо щодня переїдати, напихатися солодким і солоним, вживати алкоголь, курити, недосипати, не вакцинуватися та не займатися спортом – життя триватиме коротше, ніж воно могло б, – наголошує в. о. міністра охорони здоров’я.

Тож здоровий спосіб життя має бути пріоритетом для кожного. А щоби забезпечити це, держава вперше системно впроваджуватиме заходи з профілактики хвороб, що викликані не інфекціями, а способом життя та умовами навколишнього середовища.

За мету ставимо вже до 2030 року на третину зменшити передчасну смертність від найбільш поширених неінфекційних хвороб; щонайменше на 10% зменшити зловживання алкоголем; на 10% зменшити поширеність низької фізичної активності; скоротити на 30% споживання солі; знизити до показника 18,5% поширеність споживання тютюнових виробів населенням у віці понад 15 років; зупинити зростання захворюваності на ожиріння та діабет; на 25% знизити смертність від ДТП, – констатує очільниця МОЗ.

Що це означає на практиці

1). Робота над вдосконаленням законодавства системи охорони здоров’я.

Зміни будуть спрямовані на повну заборону реклами та інших видів стимулювання продажу тютюнових виробів, алкогольних напоїв, слабоалкогольних та енергетичних напоїв, харчових продуктів, що містять надмірну кількість солі, жирів, цукру та трансжирів. Запроваджуватиметься оподаткування цих продуктів, а для алкоголю та тютюну – податки постійно підвищуватимуться.

2). Запуск навчальних програм щодо здорового способу життя.

У шкільну освіту буде включена програма “Шкільна служба здоров’я”. Учням розповідатимуть про здоровий спосіб життя та профілактику неінфекційних хвороб. Також курси щодо здорового способу життя вестимуться для студентів і слухачів післядипломної освіти. Впроваджуватимуться тренінги для медиків, які надають первинну допомогу, – розповіла Уляна Супрун.

3). На центральному рівні та в регіонах розроблятимуться інформаційні кампанії, які інформуватимуть громадян про:

– шкоду куріння та зловживання алкоголем;
– користь здорового харчування;
– фізичну активність (мінімум 30 хвилин на день);
– правила безпеки дорожнього руху;
– небезпеку нестачі сну і відпочинку, тривалого психоемоційного напруження та втоми;
– негативний вплив забрудненого навколишнього середовища.

4). Посилюватимуться програми, спрямовані на профілактику і раннє виявлення хвороб, від яких найчастіше помирають українці.

Це цукровий діабет, серцево-судинні хвороби, рак, хронічні форми респіраторних захворювань. Ключову роль у досягненні результатів має зіграти регулярний контакт українців з їхніми сімейними лікарями, – зауважує в. о. міністра охорони здоров’я.

Як зазначила Уляна Супрун, це довготривала національна кампанія, яка впроваджуватиметься МОЗ разом з іншими міністерствами й владою на місцях.

Коментувати

17 червня 2019
14 червня 2019
13 червня 2019