Супрун розповіла сумчанам, чому корисно медитувати

0

Під кінець робочого тижня нерви можуть потроху “здавати”, а очікування відпочинку ставати нестерпним. Для того, щоб не тримати емоції в собі, краще заспокоюватись та концентрувати увагу, багато людей практикують медитацію. Про це на своїй сторінці у Facebook написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. 

Супрун розповіла, чому корисна медитація

Перш за все, варто розуміти, що медитація – це не обов’язково сидіння в позі лотоса в супроводженні звуку ом. Це скоріше загальний термін, що позначає здатність фокусувати та зосереджувати увагу, незалежно від навколишніх подразників.

Тобто ви можете робити будь-де та в будь-якому положенні, головне – правильно налаштувати думки. Часто в цій практиці застосовують різні дихальні техніки, – говорить Супрун.

Існує кілька типів медитації, які здебільшого відрізняються методикою та тривалістю. Незалежно від того, який тип фокусування, ви обираєте, медитація активізує лобну частку мозку, яка бере участь у концентрації, плануванні, зосередженні уваги та інших виконавчих функціях. Дослідження вказують, що медитація може покращити всі ці когнітивні функції.

Крім цього, практика медитування здатна позитивно впливати на гіпокамп – ділянку мозку, що відіграє важливу роль у роботі пам’яті. Результати одного дослідження показали, що у людей, які медитували хоча б 30 хвилин на день протягом восьми тижнів, збільшився обсяг сірої речовини в гіпокампі, що покращує його функцію.

Інколи таке перезавантаження корисно та навіть необхідно робити під час роботи. І не обов’язково воно має бути тривалим. Навіть коротка медитація, протягом 5-10 хвилин, покращує когнітивні функції – повертає концентрацію уваги, допомагає краще зосередитись та покращує пам’ять, – зазначає очільниця МОЗ.

Ця практика досить нова в наших реаліях і поки мало людей користуються її перевагами. Втім, науковці знаходять все більше доказів, що медитація має потенційно велику користь для здоров’я.

Крім покращення пам’яті та уваги, таке заспокоєння допомагає боротись з тривожністю, депресією (), порушеннями сну та сприяє зниженню тиску.

У сьогоднішньому ритмі життя такі паузи дуже необхідні. Якщо відчуваєте надмірне напруження чи стрес на роботі – спробуйте відволіктись та кілька хвилин помедитувати. Це може стати хорошою зарядкою для вашого мозку та тіла.

Коментувати

17 червня 2019
14 червня 2019
13 червня 2019