Суспільне Сум шукає ідеї телевізійних програм

0

У жовтні стартував черговий відкритий конкурс “Створюй із Суспільним”. Це — відбір ідей регіональних проєктів, найкращі з яких профінансуються UA: Суспільне мовлення або донорами та покажуть в ефірах всіх регіональних філій Суспільного.

За минулі роки продакшени з Сумщини подавали заявки та вигравали фінансування. Так, на регіональних телеканалах UA: Суспільне мовлення протягом двох років виходили три програми з Сумщини: серія журналістських розслідувань, екологічні сюжети та тревел-шоу. 

Про конкурс “Створюй із Суспільним”, успішні сумські проєкти та нові умови участі — в інтерв’ю з Оксаною Кириленко, продюсеркою Сумської філії Суспільного

Оксана Кириленко

Історія конкурсу “Створюй із Суспільним”

Конкурс проєктів «Створюй із Суспільним» вперше провели у 2018 році. Проєкти, відібрані на цьому етапі, вийшли на екрани уже в 2019 році. 

Загалом, наша мета — створення якісного публіцистичного телеконтенту для розміщення на регіональних каналах Суспільного з подальшим обміном між регіонами.

Ми залучаємо проєкти сторонніх фахівців і продакшенів, адже хочемо отримати для філій тематичні програми від експертів з того чи іншого питання чи людей, що “горять” певною ідеєю. Наприклад, проєкт «Край пригод» створює команда ентузіастів, котрі багато подорожують Сумщиною і хочуть показати наш край всій країні.

Теми проєктів кожного року різні. Минулоріч конкурсна комісія обрала для реалізації 34 проєкти від усіх філій. Від Сумщини виграшними були еко-просвітницька тематика, локальний туризм з неординарною цікавою подачею через квест для головного героя і розвиваюча мільтиплікаційна програма для дитячої аудиторії віком від п’яти до семи років.

Процедура конкурсу практично незмінна. Все починається з того, що учасники надсилають на електронну адресу регіональної філії Суспільного необхідний пакет документів. Філія перевіряє документи та організовує перший етап захисту проєктів. На другому етапі проєкти розглядає конкурсна комісія у центральному офісі Суспільного.

“Створюй із Суспільним” 2020

Цього року ми маємо нові теми проєктів: замовчувана історія регіону радянських часів, життя й побут віддалених міст регіону, здоров’я в регіоні, культурно-освітнє життя регіону під гаслом «Навчання впродовж життя», деіндустріалізація регіону, права, рівність та доступність у регіоні.

Окрім відповідності темі, конкурсні проєкти мають узгоджуватися з місією Суспільного, чітко відповідати завданням конкурсу та бути розрахованими на реалізацію протягом чотирьох–шести місяців 2021 року.

Місія Суспільного — захищати свободи в Україні. Надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну та світ, налагоджувати громадський діалог задля зміцнення суспільної довіри, розвитку громадянської відповідальності, української мови та культури, особистості та українського народу.

Хто може подавати заявку?

Брати участь у конкурсі «Створюй із Суспільним» може будь-хто, хто має гарну ідею та можливості для її реалізації.

Окремих тем (крім визначених в умовах конкурсу) для регіонів немає, але регіональні особливості не просто можуть, а мають бути відображені в  запропонованому на пітчинг проєкті.

Який обсяг фінансування?

На один проєкт виділяється від 50 000 до 750 000 грн, точну суму визначають при фінансовому аналізі кошторису проєкту. Загальний бюджет (тобто скільки проєктів ми зможемо профінансувати) — буде відомо після ухвалення держбюджету і, відповідно, розміру фінпідтримки Суспільного мовника у 2021 році.

Про успішні минулорічні проєкти з Сумщини

У 2018-му перемогу у конкурсі і, відповідно, фінансування отримав проєкт журналістських розслідувань «Під прицілом». Реалізований був восени 2019-го. Програма викликала неабиякий інтерес глядачів. Переглянути всі випуски можна на ютуб-каналі Суспільного Суми.

За результатами конкурсу проєктів, проведеного у 2019 році, два отримали фінансування і саме зараз їх можна дивитися в усіх куточках України.

Проєкт «Еко-люди» – надихаючі історії про сумчан, котрі захищають ліси, виробляють органічні продукти, організовують роздільний збір відходів у своєму місті тощо.

Зйомки проєкту “Еко-люди”

«Край пригод» – це поєднання квесту та тревел-шоу. У кожному випуску глядачів чекають захопливі пригоди, складні загадки і дивовижні місця Сумщини.

Проєкт “Край пригод”

Команда “Край пригод”

Усі випуски цих проєктів можна переглянути на фейсбук-сторінці та на ютуб-каналі Суспільного Суми. 

Коментувати
12 квітня 2021
09 квітня 2021
08 квітня 2021
07 квітня 2021