“Світ після війни треба буде збирати обережно”: сумчанка створила колажі про війну

0

Сумська мисткиня Софія Салецька створила колажі про війну. Зібрали їх в одну публікацію та поговорили про мистецтво воєнного часу. 

Софія Салецька

Наразі я у Харкові. Мала б закінчувати навчатися на режисера драматичного театру. Тут мене й застала війна, буквально на точці переходу.

Візуальна краса допомагає мені не піддаватися стресу. Дивитися шедеври світового живопису під звуки ПВО — це особливе відчуття. 

Конотопські відьми. Авторка: Софія Салецька

Я натрапила на добірку фотокарток українців кінця ХІХ початку ХХ ст. Залипла на одяг, пози, обличчя – красиві, спокійні, вільні, самодостатні. Вау. Це ж яку мав би мати уяву «лєнін», щоб придумати таку Україну. Захотілося їх прикрасити, як ікони, але не рушниками, а в строкатому дусі нашої епохи страшного карнавалу. Змішати минуле з нинішнім. Можливо, це допоможе майбутньому, хто знає.

Лелеки. Авторка: Софія Салецька

Сон. Авторка: Софія Салецька

Матеріал для колажів беру з інтернету, з безкінечної теки скріншотів на талефоні, випадкових фото з камери. Старовинні фото беру на Pinterest. Конкретно в «Українському Vogue» використовувала репродукції квітів Катерини Василівни Білокур. Це все мішанина спогадів, моментів, ефектів. Ріжу все у фотошопі. Беру якийсь особливий для мене знімок за основу та імпровізую.

Український Vogue. Авторка: Софія Салецька

UKR MADONNA. Авторка: Софія Салецька

Вільна. Авторка: Софія Салецька

Сам процес творення колажу — це збирання докупи. Ніби ти маєш декілька розбитих предметів і ладнаєш їх в один цілий. Абсолютно новий, але все одно знайомий. Нам доведеться так само збирати після війни свої життя, свої міста. Вже нічого не буде, як раніше, але буде прекрасно.

Усі мої колажі – про трансформацію нашого буття, про те, як ми народжуємося наново у вогні сьогодення. І народжуємося ще крутішими, ніж раніше.

Коментувати
28 червня 2022
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022