Технологію з фільмів «Аватар» використали у медицині

0

Костюми для відстеження рухів, які оживляють персонажів у таких фільмах, як «Аватар», допомагають дослідникам відстежувати розвиток захворювань рухового апарату, пише «BBC Україна».

Технологію з фільмів «Аватар» використали у медицині

У багатьох випадках чим швидше такі захворювання діагностують, тим швидше пацієнт зможе отримати підтримку та лікування.

Нова система для аналізу рухів тіла використовує штучний інтелект.

Під час випробувань британські експерти виміряли тяжкість двох генетичних розладів удвічі швидше, ніж найкращі лікарі.

Дослідники кажуть, що це також може вдвічі скоротити час і значно зменшити витрати, необхідні для розробки нових ліків у клінічних випробуваннях.

Дослідження опублікували в журналі Nature Medicine.

Докторка Рікотті Валерія з Інституту дитячого здоров’я Грейт-Ормонд-стріт входила до групи дослідників Імперського коледжу та Університетського коледжу Лондона, які витратили 10 років на розробку нової технології.

Вони протестували її на пацієнтах із атаксією Фрідрейха (АФ) і м’язовою дистрофією Дюшена (МДД) у двох окремих дослідженнях. Дослідники кажуть, що технологію також можна використовувати для моніторингу пацієнтів, які одужують від інших захворювань, що впливають на руховий апарат.

Це можуть бути захворювання, пов’язані з мозком і нервовою системою, серцем, легенями, м’язами, кістками, а також низка психічних розладів.

Відстеження тяжкості та ймовірного прогресування таких захворювань зазвичай передбачає вимірювання в клініці швидкості та точності, з якою пацієнти виконують певний набір рухів. Ця оцінка — життєво важлива для визначення того, якої підтримки та лікування потребує пацієнт, але вона може тривати роками.

Два дослідження, опубліковані в четвер, показують, що система фіксації рухів може робити це набагато швидше і точніше. Її адаптували на основі технології, використаної режисерами для зйомки рухів акторів у фільмах «Аватар», щоб створити на екрані реалістичних інопланетян.

Професор Альдо Фейсал з Імперського коледжу, який був одним із авторів цієї ідеї, назвав це величезним прогресом.

«Наш новий підхід виявляє найменші рухи, які люди не можуть вловити. Він може трансформувати клінічні випробування, а також покращити діагностику та моніторинг пацієнтів», — каже він.

Команда з Імперського коледжу вперше випробувала костюми з датчиком руху на пацієнтах із АФ. Вони виявили, що штучний інтелект може передбачити загострення хвороби протягом дванадцяти місяців, що є вдвічі кращим результатом, ніж той, який дають експерти.

Окрема команда Грейт-Ормонд-стріт випробувала технологію на 21 хлопцеві з МДД віком від 5 до 18 років. Вона набагато точніше, ніж лікарі, передбачила, як захворювання вплине на їхні рухи через шість місяців.

***

Слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023