Це — сумські лікарі, які отримали щеплення від коронавірусу. Історії

0

У Сумах 25 лютого почали робити вакцинацію медиків від коронавірусу. Ми поговорили з трьома лікарками про те, як вони ставляться до щеплення, як готувалися до вакцинації та як почуваються після. 

Анна Піддубна, лікарка-інфекціоністка КНП СОР “Обласний клінічний центр соціально-небезпечних захворювань”

Анна Піддубна

Я добре ставлюся до вакцинації як від коронавірусу, так і загалом від інших хвороб. Як медик, я проговорюю питання щеплень зі своїми пацієнтами. Окрім цього, у мене є дитина, яка з перших днів життя отримала всю потрібну вакцину за Національним календарем профілактичних щеплень. 

Моя позиція — краще попередити хворобу, займатися профілактикою, ніж потім лікуватися. 

Я отримала щеплення від COVID-19 25 лютого. Ми з колегами були першими, хто отримав вакцину в Сумах. Коли мені запропонували зробити щеплення, я відразу сказала “Так”. По-перше, я розумію, що це потрібно. По-друге, вакцина — мій особистий захис і захист моєї сім’ї. По-третє, я працюю з людьми, які мають ВІЛ. У них ослаблений імунітет, і ми не можемо наражати їх на додаткові ризики.

Окрім цього, я входжу до мобільної бригади вакцинації, згодом сама щепитиму людей. 

Особливої підготовки до щеплення я не робила. Більше готувалася морально. Я розумію, що вакцина — чужорідний агент, і на неї безумовно буде реакція організму. Після щеплення нормально відчувати слабкість, біль в місці ін’єкції, мати незначну температуру. 

Нормально боятися робити щеплення, але потрібно керуватися здоровим глуздом і розуміти, що користь переважає ризики.

Після щеплення я знаходилася під наглядом лікарів близько 30 хвилин. Усе було добре. Увечері мала легку слабкість, проте вже наступного дня ми разом з колегами, які прищепилися, добре почувалися та були на роботі.

Я вважаю, що вакцинуватися від коронавірусу важливо, адже хвороба нова, специфічних засобів лікування немає. Тож потрібно приділяти увагу її профілактиці. А взагалі, з точки зору популяційного імунітету, вакцинація — це круто!

Владлена Концевич, лікарка-педіатр, консультантка з тестування на ВІЛ, завідуюча відділенням «Клініка, дружня до молоді», КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди»

Владлена Концевич

Моє ставлення до сезонної вакцинації назавжди було продиктоване далеким 2009 роком. Я була на передовій — дільничним педіатром. У 2009 це був вірус грипу H1N1, лікарі просто падали з ніг. Тоді нам ще не дозволяли лікувати всіх у телефонному режимі. Хоча зараз це однозначно плюс.

На виклику у мене була дитина, яка повернулася зі змагань з іншої області. І я теж інфікувалася H1N1. Далі погано пам’ятаю: температура, інтоксикація така, що не могла встати з ліжка, слабкість в м’язах. Запам’ятайте: яким би супер лікарем ви не були, ви не можете адекватно оцінити власний стан! Згодом — швидка, Інфекційна лікарня імені Красовицького, крапельниці… Із моїм щастям мені таки вдалося потрапити в ту статистику позитивного тесту H1N1. З того часу і сформувалась моя чітка позиція щодо вакцинації — щороку я щеплюся від грипу, першою вакциною, яка з’являється на ринку.

Я отримала всі щеплення за Національним календарем, уже в дорослому віці — ревакцинацію від дифтерії/правця, гепатиту В. Моя дитина щеплена. Коли не було вакцин, ми купували їх за власний кошт, але календар не порушували. Моя мама і чоловік – вакциновані також, бо я їх люблю. Чоловік записаний на вакцинацію від COVID-19.

Цивілізований підхід не залишає місця для дискусії з цього питання.

Я завжди готова щеплюватися будь-якою доступною вакциною, що з’явиться в Україні. Хоча я не входила до складу «ковідних бригад», мені пощастило отримати дозу вакцини від коронавірусу. Перед щепленням я зробила тест на визначення антитіл, в мене їх немає, проте майже всі мої колеги у відділенні перехворіли на SARS-CoV-2.

Щеплення мені зробили у Всесвітній день імунітету, так співпало, але вийшло символічно. Щепилася добровільно, спеціально не готувалася. 

Після вакцинації була температура 37,5, боліла рука, але я бачу в цьому плюс — вакцина працює, її правильно транспортували. Я не боялась побічних реакцій, я їх очікувала. Це наша плата за імунітет. І це краще за хворобу та смерть. 

Щепитися від COVID-19 важливо. Наше завдання – колективний імунітет, мета — зупинити пандемію. Чим більше вакциновано, тим краще. Це працює. Неможливо зараз сказати, що «моя хата скраю», адже не можна залишитися здоровим у хворій спільноті людей.

Світлана Андрієнко, дитяча лікарка-офтальмолог, аспірантка кафедри педіатрії Медичного інституту

Світлана Андрієнко

Я лікар і розумію, що аби зупинити пандемію, потрібно випрацювати популяційний імунітет.  Це формула “ті, хто перехворів” + “ті, хто вакцинувався”. І тільки так це працює! 

Я не хворіла на коронавірус, тому дуже чекала на вакцину. Перед щепленням я не готувалась, цього робити не потрібно. 

Я не боялась побічних реакцій, адже розуміла — вони будуть, це написано в інструкції. Я усвідомлюю, що ми імітуємо інфекційний процес. Отже я просто прийняла рішення, що зможу пережити температуру декілька днів. Такою є плата за імунітет. 

Після вакцинації в моєму випадку ніякої реакції не було. Важливо пам’ятати, що ризик від щеплення набагато нижчий, ніж ризик від інфекції! 

Я вважаю, що у вакцинації від такої небезпечної хвороби не може бути індивідуального підходу. Щепити треба якомога більше людей, так, як це зробили в Англії, Ізраїлі чи США. 

Коментувати
12 квітня 2021
09 квітня 2021
08 квітня 2021
07 квітня 2021