“Ціновий дозор”: жителям Сумщини розповіли, як промоніторити вартість ліків у різних регіонах України

0

Спеціалісти Інституту аналітики та адвокації розповідають, що за допомогою «Цінового дозору» можна дізнатися ціни медичних препаратів та порівняти їх вартість у різних регіонах.

Ціновий дозор

Ціновий дозор

Інструмент, створений Transparency International, знаходиться на моніторинговій платформі DoZorro.

У фокусі нашої уваги – медицина. За допомогою “Цінового дозору” ми можемо відслідкувати вартість одного й того самого препарату, закупленого в один час, у різних регіонах України. Це дозволить побачити реальні ціни, за якими постачальники пропонують медичні препарати лікарням, і виявити, де вартість на них суттєво завищена. У процесі моніторингу такі тендери, у першу чергу, потрапляють до уваги громадськості, яка слідкує за медичними закупівлями. Адже зависокі ціни можуть свідчити про недобросовісність, як учасника так і замовника, –розповідає аналітик ІАА Олена Дмитренко.

Мета порталу: зменшити вартість медичних препаратів за одиницю товару, де це можливо, усунути порушення, зробити медицину комфортнішою та доступною. Також це допоможе вивчити найкращі практики економії у регіонах України.

Ціновий дозор” – постійно доповнюється новою інформацією за результатами щойно проведених тендерів. Тепер ним можуть користуватися абсолютно всі.

Довідково: Матеріал створений ГО “Інститут аналітики та адвокації” у рамках проекту “Regional monitoring for 100% Life”, який здійснюється за підтримки БО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.

Коментувати

25 березня 2019
22 березня 2019
21 березня 2019