Цього року у перші класи в Сумах почнуть приймати за новими правилами

0

Всі перші класи міста Суми з вересня 2018 року перейдуть на нову систему навчання в межах програми “Нова українська школа” та відповідно до нового Закону “Про освіту”


Про це сьогодні, 6 березня, журналістам розповіла начальник управління освіти та науки Антоніна Данільченко.

Відповідно до нового законодавства дитина, як правило, повинна почати здобувати початкову освіту з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилось сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж року.

За словами Антоніни Данильченко, батьки мають право обирати школу для своєї дитини. Проте, спершу потрібно звернутись до навчального закладу за місцем проживання дитини. На сьогодні в Сумах є такі школи, де попит перевищує пропозицію. Зокрема, це школи № 9, № 6, № 7, № 29, № 30.

У зв’язку із цим нині багато батьків цікавляться, чи буде проводитись конкурс для першокласників 2018 року. Тут Антоніна Данильченко роз’яснила, що такий не проводився і раніше, окрім спеціальних закладів освіти. На сьогодні співбесіди можуть проводитись лише у спеціалізованих закладах. Проте це в жодному разі не може бути конкурс, який передбачає перевірку навичок дитини з математики, читання та інше.

Загалом цьогоріч у Сумах за парти має сісти понад 3100 першокласників.

Наразі управління освіти і науки та працівники цієї галузі готуються до створення нового освітнього простору для майбутніх першокласників.

«Для них ми готуємо 114 класів. А оскільки у програмі відбулось багато змін, то на сьогодні одним із важливих питань є кадрове питання. На сьогодні Міністерство визначило тренерів, які проводять співбесіди з педагогами. Проте ще не всі школи повністю забезпечені педагогами які працюватимуть за новою освітньою системою», – розповіла Антоніна Данильченко.

Велика увага буде приділятися участі батьків у навчальному процесі.

«Разом зі зміною змісту навчання, змінюємо і вектор спілкування з батьками. Тільки спільними зусиллями батьків та педагогів можна змінити зміст навчання. Багато заходів спрямовуємо на те, аби донести до батьківської громадськості, що вона також є учасником освітнього процесу», – сказала Антоніна Данильченко.

Коментувати
02 грудня 2020
01 грудня 2020
30 листопада 2020
27 листопада 2020
26 листопада 2020
25 листопада 2020
24 листопада 2020
23 листопада 2020