У 2018 році на програму “Доступні ліки” виділять 1 мільярд гривень

0

У бюджеті 2018 року на програму отримання безкоштовних ліків або медпрепаратів із невеликою доплатою “Доступні ліки” передбачено 1 мільярд гривень. Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Урядова програма Доступні ліки

Урядова програма Доступні ліки

Скористатися програмою “Доступні ліки” можуть пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. У 2018 році цей перелік розшириться ще для 3 нозологій: хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я матері і дитини під час вагітності.

У 2017 році за цією програмою лікарів виписали 15,5 мільйонів рецептів на 708 мільйонів гривень. Цьогоріч, за словами Уляни Супрун, ця сума зросла на 30 % і становить мільярд гривень.

Також очільниця МОЗ повідомила, що за рік дії урядової програми “Доступні ліки” в середньому знизилася кількість викликів з підозрою на інфаркт на інсульт на більш ніж 4%, на приступи бронхіальної астми – 6%, а також збільшилася кількість пацієнтів з нормалізованим цукром в крові при діабеті ІІ типу на 7%.

Кожна третя аптека в країні бере участь у цій програмі, а це 7 138 фарматевтичних закладів.

За даними Міністерства охорони здоров’я,  вдвічі зросла кількість безкоштовних ліків.

У квітні минулого року було 23 препарати без співоплати, нині їх вже 47.  Ці ліки можна отримати в аптеці безкоштовно, – йдеться на сайті МОЗ.

Як повідомила в. о. міністра охорони здоров’я з квітня 2017 року “Доступні ліки” в кожній області отримували 10-30 тисяч пацієнтів залежно від кількості населення.

Зараз ця кількість зросла до 100-300 тисяч пацієнтів у кожному регіоні – це в 10 разів більше, ніж на початку програми.

Програму “Доступні ліки” підтримує 90% населення. Люди почали відновлювати довіру в те, що держава дійсно може забезпечувати ліками, – зазначила Супрун.

Нагадаємо, урядова програма “Доступні ліки” стартувала у квітні 2017 року. Її мета – забезпечити якісну і доступну медичну допомогу для громадян. У планах збільшення доступу до програми в сільській місцевості та запровадження електронного рецепту по всій країні.

Коментувати

15 січня 2019