У громаді на Сумщині безкоштовно тестували на соціально небезпечні хвороби

0

Громадська організація “Клуб “Шанс” безкоштовно протестувала на соціально-небезпечні захворювання жителів села Пушкарівка Сумського району. Метою виїзного тестування було охопити скринінгом і соціальним супроводом важкодоступних клієнтів із малих міст, сіл і селищ.

Тестування в громадах

Тестування проводили в центрі села в мобільній амбулаторії організації! Для роботи використовували швидкі тести, які показують результат вже через 10-15 хвилин.

Після проходження тесту людям видавали мотиваційні продуктові набори. У кожному наборі були рис, макарони, брикети горохового супу, кава та шоколадні батончики. Такі пакунки закуплені за кошти проєкту «Профілактика, розширення діагностики та супровід лікування соціально значущих захворювань у Сумській області» , що реалізується “Клубом “Шанс” за фінансування «100% життя» – Мережа ЛЖВ.

Загалом, вдалося провести по 47 тестів на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та на сифіліс. Окрім цього, люди отримали консультацію медичного й соціального працівника. Усі бажаючі могли також пройти скринінг на туберкульоз.

Тестування Сумщина

Тестування на ВІЛ

Цікаво, що багато жителів села, які прийшли на тестування, говорили — сьогодні роблять такі тести уперше, або не пам’ятають, чи колись проходили таку процедуру. Були й ті, хто раніше тестувався в рамках медоглядів.

Захід організували Клуб “Шанс” / Club Chance у співпраці з КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань” у рамках програмного компоненту “Медико-соціальний супровід важкодоступних клієнтів (малі міста, селища, села) в контексті ВІЛ і ТБ” за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ.

***

Більше новин Сум і Сумщини читайте у нашому Телеграм-каналі Трибуна.Суми

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022