У Мінсоцполітики спростовують міфи про оформлення субсидії

0

У Міністерстві соціальної політики пояснюють, хто може претендувати на субсидію, а кому не варто розраховувати на державну допомогу. 

У Мінсоцполітики пояснюють основні аспекти процесу оформлення субсидії

Не поодинокими є запитання, чи впливає кешбек від банку на субсидію. Міністр соціальної політики України Андрій Рева  каже, що ні депозити в банку, ні відсотки від них, ні кешбек не впливають на розрахунок розміру субсидії.

А от виграш в лотереї чи переказ з-за кордону, що перевищує 50 тисяч гривень, трактуватиметься органами соціального захисту населення як дохід і братиметься до уваги під час розрахунку розміру субсидії, – пояснює урядовець.

Не може бути підставою для відмови в оформленні субсидії й факт перебування за кордоном, якщо людина:

1). отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини;

2). перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні;

3). декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ.

До останнього випадку відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ і на основі цього отримати субсидію, – зауважує очільник Мінсоцполітики.

Також є випадки, коли громадяни України працюють за кордоном офіційно і сплачують там ЄСВ.

Якщо такий громадянин сплачує ЄСВ за кордоном і підтверджує це документально, субсидію в Україні домогосподарство, в якому він зареєстрований, має право отримати на загальних умовах.

Крім того, за словами Андрія Реви, якщо зять фактично вже багато років проживає далеко від тещі, а вона потребує допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг, то, безумовно, субсидію їй повинні призначити без урахування доходів її зятя. У цьому випадку йдеться про призначення допомоги не на всіх прописаних, а лише тих, хто фактично мешкає в оселі.

Коментувати

22 квітня 2019
19 квітня 2019