У міському соцзахисті пояснили, як переселенцям отримати грошову допомогу в Сумах

0

У департаменті соціального захисту населення звертають увагу, що Кабмін ухвалив законодавчі зміни, які стосуються внутрішньо переміщених осіб.

У міському соцзахисті пояснили, як переселенцям отримати грошову допомогу в Сумах

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 548  “Про внесення змін до деяких постанов КМУ” внесено зміни, що стосуються порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік ВПО та алгоритму надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Відтепер отримати довідку про взяття на облік ВПО мають право:

1). особи, житлові приміщення яких зруйновані або стали непридатними для проживання в результаті проведення АТО, що підтверджується актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири);

2). неповнолітні діти, які отримали паспорт громадянина України, незалежно від наявності (відсутності) реєстрації місця проживання, якщо інформація про них внесена в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб.

Також неповнолітні діти-переселенці, які отримали паспорт громадянина України, зможуть самостійно звертатися за призначенням грошової допомоги.

Крім того, законодавчі новації передбачають збільшення розміру грошової допомоги для студентів денної форми навчання, які досягли 18-річного віку (до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років). Тепер одна особа (член сім’ї) отримуватиме 1000 гривень.

Особи працездатного віку, яким припинили виплату грошової допомоги через те, що вони не працевлаштувалися, отримуватимуть кошти, якщо втратять працездатність.

Заяву для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк можна подати з дати його початку або не раніше ніж за 15 днів до закінчення поточного шестимісячного строку, – пояснюють у міському департаменті соцзахисту.

Для отримання довідки ВПО та оформлення грошової допомоги необхідно звернутися до громадської приймальні департаменту за адресою: вул. Харківська, буд. 35, каб. 132. Телефони попереднього запису на прийом: 60–45–06, 63–54–97.

Також можна отримати консультації спеціалістів за телефонами “гарячих” ліній: 60–46–04, 60–45–01, (050)4078199.

Коментувати

15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019