У МОЗ нагадали, як розпізнати ознаки інсульту

0

Світовий день боротьби з інсультом відзначають 29 жовтня. У МОЗ нагадали про основні ознаки мозкового інсульту, при яких треба негайно викликати екстрену допомогу.

У МОЗ нагадали, як розпізнати ознаки інсульту та отримати необхідну допомогу

Інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. В Україні щороку стається до 150 тисяч інсультів. Це захворювання може спричинити параліч кінцівок, втрату зору, порушення ходи, мови та психічних функцій. Протягом багатьох років інсульт посідає 2-е місце у переліку головних причин інвалідності та смерті у світі та в Україні.

Інсульт можна попередити – близько 90% інсультів пов’язані з такими факторами ризику: артеріальною гіпертензією, дисліпідемією, нездоровим харчуванням, захворюваннями серця (наприклад, миготливою аритмією), цукровим діабетом, курінням, ожирінням, зловживанням алкоголем, несприятливими психосоціальними чинниками та недостатньою фізичною активністю.

Пацієнт має більше шансів уникнути важких ускладнень від інсульту, якщо йому якнайшвидше нададуть фахову допомогу. Тому, якщо ви помітили такі симптоми, особливо після епізоду підвищеного артеріального тиску, негайно викликайте екстрену допомогу:

– Людина не може посміхнутися, при цьому зазвичай опускається куток губ

– Вимова постраждалого нерозбірлива та плутана

– Людина не може підняти руки вгору або одна рука занадто слабка і не ворушиться

– Виникає слабкість або оніміння в правій або лівій частині тулуба та кінцівках

Іноді інсульт може проявитися тільки інтенсивним головним болем.

Інфографіка МОЗ

Інформаційна кампанія “Здорове серце” підготовлена у партнерстві зі спільним проектом МОЗ України та Світового банку “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”. 

Коментувати

19 квітня 2019
18 квітня 2019
17 квітня 2019