У МОЗ пояснили, чи можуть збирати в медзакладах благодійні внески

0

У МОЗ нагадали про норми закону, які забороняють примусово збирати благодійні внески і зобов’язують медзаклади інформувати пацієнтів про усі фінансові надходження.

Ніхто не може заборонити благодійність – кожна людина може добровільно і на власний розсуд жертвувати свої кошти чи майно.

Ключове: благодійність – це жест доброї волі, а вимагання грошей під прикриттям “благодійних” внесків є прямим порушенням закону (п. 2 ч.1 ст. 1 Закону України “Про благодійну діяльність та благодійні організації”), – наголошують в Міністерстві охорони здоров’я.

Ні за яких обставин благодійні внески не можуть бути обов’язковими для сплати, а будь-які примусові збори коштів – неприпустиме явище в медзакладах. Невиконання цих вимог тягне за собою адміністративну відповідальність.

Якщо у вас вимагають здати благодійних внесок у медзакладі, зверніться зі скаргою до:

– головного лікаря;

органу управління закладом – департаменту чи управління охорони здоров’я у вашій області;

– правоохоронних органів.

Щоби зробити процес збору благодійних внесків прозорим, МОЗ України зобов’язав заклади охорони здоров’я звітувати про зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб. З 1 січня 2018 року медзаклади повинні щоквартально інформувати про зібрані кошти та напрями їх використання:

– на території медзакладу у загальнодоступному місці, наприклад, на дошці оголошень;

– на веб-сайті медзакладу, якщо такий є;

– на веб-сайті обласного департаменту чи управління охорони здоров’я.

Пацієнти мають знати, скільки коштів зібрано конкретним медичним закладом і на які потреби – ліки, витратні матеріали, медичні вироби тощо – вони витрачені.

Коментувати

15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019